Category ArchiveEgzotyczne podróże

Pamiątki z Turcji

Co warto przywieźć z wakacji w Turcji?

Turcja to niezwykle kolorowy, atrakcyjny dla turystów kraj, dlatego wiele osób wybiera właśnie to miejsce aby przyjemnie spędzić swój urlop. Jednym z symboli tego państwa są ogromne, orientalne bazary, na których można znaleźć właściwie wszystko, co kojarzy się z Turcją.

uliczka w Hiszpani

Najciekawsze atrakcje dla singli w Hiszpanii

Wakacje w pojedynkę wybiera coraz więcej osób, które nie lubią kompromisów w momencie planowania wymarzonej wycieczki. Na ciekawe oferty dla singli można liczyć w wielu popularnych destylacjach, również w Hiszpanii, tamtejsze hotele przygotowały sporo interesujących opcji dla samotnych.

Osiołek

Tunezja – ile pieniędzy zabrać ze sobą na wydatki, przyjemności i pamiątki?

Przed wylotem na wakacje w Tunezji wielu turystów ma wątpliwości, ile pieniędzy zabrać ze sobą, by spokojnie wystarczyło na planowane atrakcje, wizyty w restauracjach, drobne zakupy oraz kupno pamiątek. Naturalnie jest to uzależnione od wielu czynników, jak chociażby od długości pobytu, specyfiki wykupionych wczasów, ilości osób wyjeżdżających wraz z nami, a także od tego, jak zamierzamy spędzać czas w Tunezji.

kieszonkowy zegarek w piasku

Wczasy poza sezonem? Czemu nie! – najlepsze destynacje

Coraz więcej ludzi wybiera się na dłuższy urlop poza sezonem turystycznym. Jak się okazuje, można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca, w których poczujesz się jak na „pełnoprawnych” wakacjach. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Podpowiadamy, jakie kraje i regiony najlepiej jest odwiedzić w innych porach roku niż lato.

świece

Romantyczny wyjazd we dwoje? Tunezja!

Jeśli chcemy przeżyć niezapomniane chwile ze swoją drugą połówką, powinniśmy oddalić się od własnego kraju na 3 godziny lotu samolotem – do Tunezji, państwa położonego w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Łatwo jest się tam dostać, ponieważ ten wariant wakacyjny jest na tyle popularny, że często da się zakupić bilety lotnicze w bardzo okazyjnych cenach.