Aktywne wakacje w Marsa Alam

Aktywne wakacje w Marsa Alam

Egipt to jeden z klasycznych kierunków wakacyjnych podróży. Doskonała pogoda, hotele przygotowane na przyjazd turystów i egzotyczna przyroda kuszą co roku rzesze turystów. Marsa Alam to bardzo atrakcyjna lokalizacja, a przy tym nie tak bardzo oblegana jak największe kurorty. Mogą tam zatem udać się osoby, które nie lubią typowego zgiełku turystycznych miejscowości. To również znakomite miejsce dla fanów aktywnego spędzania czasu i zwiedzania. Oczywiście położenie nad Morzem Czerwonym sprawia, że nadal można tu poleżeć na plaży.

Wodne szaleństwa

Wielu osobom Marsa Alam w pierwszej kolejności kojarzy się z kursami nurkowania. Nie bez powodu, ponieważ znajdziemy tu wiele szkół, a przede wszystkim – doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. To tutaj położone są przepiękne rafy koralowe, które stanowią cel podróży wielu nurków. Możliwość oglądania ich z bliska staje się bezcennym przeżyciem. Warto wspomnieć, że są tu miejsca odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych nurków. Ci drudzy docenią głębokie lokalizacje, które wymagają odpowiednich umiejętności. A ci, którzy chcą jedynie pooglądać ładne widoki pod powierzchnią wody, mogą spróbować snorkelingu. W ostatnim czasie ten sport zyskuje na popularności i jest przy tym bardzo bezpieczny. 

Marsa Alam doceniają również windsurferzy oraz kitesurferzy. Dzięki temu, że plaże jeszcze nie są tu mocno zatłoczone, surfowanie łączy się wyłącznie z przyjemnością, gdyż nie trzeba walczyć o wolną przestrzeń na wodzie. Ta jest stosunkowo płytka, co zadowoli zwłaszcza osoby mniej doświadczone, które szukają bezpiecznych miejscówek. Znajdą się jednak również lokalizacje z falami dla bardziej wprawnych surferów.

Marsa Alam – lokalne wycieczki

Szukając atrakcji, warto zwrócić uwagę na oferty wycieczek po okolicy. Popularnością cieszą się wizyty w wioskach beduińskich. To niewątpliwie ciekawe doświadczenie, które jest odpowiednie dla całej rodziny. Na wycieczkę po pustyni przewodnik zabiera nas jeepem, więc to propozycja komfortowa dla osób w każdym wieku. Starsze dzieci będą zachwycone! Na miejscu w beduińskiej wiosce odwiedzający mają okazję doświadczyć tego, jak żyją jej mieszkańcy.

Miłośnicy przyrody nie mogą opuścić wodnej wycieczki w celu oglądania delfinów. Do Dolphin House trzeba dotrzeć statkiem, więc to opcja dla osób, którym nie przeszkadza bujanie na wodzie. Wrażenia są nie do opisania. Wokół pływa niesamowita liczba delfinów, które są niemal na wyciągnięcie ręki. W samym mieście nie ma wielu atrakcji interesujących z punktu widzenia turystów, dlatego tak wiele osób decyduje się na wycieczki do położonych nieopodal miejscowości. Jedną z nich jest Bir Umm Fawakhir, gdzie znajduje się kopalnia złota. Z kolei w Bir Shalatein odbywa się Targ Wielbłądów. W naszym rejonie świata trudno o takie doświadczenie, więc to nie lada gratka. Fani historycznych destynacji powinni udać się do Berenice – miasta, w którym zachowały się starożytne fortyfikacje i budynki. Ciekawostką jest to, że na tamtejszym stanowisku archeologicznym pracowali również Polacy.

admin