Tunezja doskonałym miejscem na randkę

pustynia Tunezja

Tunezja doskonałym miejscem na randkę

Tunezja to niesamowite państwo położone w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym, po brzegi wypełnione licznymi atrakcjami. Turystom kojarzy się głównie z zachwycającymi plażami, ciepłym morzem i niepowtarzalnymi pustynnymi oazami. Jest to kraj, który idealnie sprawdzi się jako cel podróży zakochanych w sobie osób, znajduje się tu bowiem wiele romantycznych zakątków będących doskonałym miejscem na niezapomnianą randkę. Gdzie warto zabrać swoją drugą połówkę, będąc w słonecznej Turcji, co warto jej pokazać i w jaki sposób spędzić wolny czas? 

Przepiękny Tunis

Stolica Tunezji, która stanowi największy ośrodek turystyczny w całym kraju. Tunisu absolutnie nie można ominąć podczas zwiedzania państwa, nie tylko ze względu na fantastyczne krajobrazy, ale również liczne zabytki, dzięki którym w znacznym stopniu można poznać kulturę i tradycję kraju. Do najważniejszych z nich należą Muzeum Bardo, ruiny Kartagina, Baths of Antoninus czy Al-Zaytuna Mosque. Po wspólnym zwiedzaniu warto wybrać się na jedną z fenomenalnych plaż, gdzie w romantycznych okolicznościach można odpocząć podczas popijania drinków na gorącym piasku czy kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Wspólnie spędzony czas w taki sposób z pewnością zbliży do siebie dwojga ludzi i zapewni niesamowite wspomnienia.

Dżerba

Dżerba to niezwykle klimatyczna, tunezyjska wyspa ulokowana na Morzu Śródziemnym, w zatoce Mała Syrta. Interesująca architektura i wspaniałe widoki sprawiają, że Dżerba każdego roku odwiedzana jest przez mnóstwo turystów z całego świata. Warto wybrać się na wycieczkę po wyspie, by zobaczyć ciekawe zabytki, do których należą między innymi liczne meczety ibadyckie oraz charydżyckie. Liczne atrakcje pozwalają aktywnie spędzić czas we dwoje, zwiedzając okoliczne obiekty architektoniczne, a cudowne plaże dają możliwość wypoczynku w niezwykle intymnej i romantycznej atmosferze. Szukając odpoczynku w tej części Tunezji, można skorzystać z oferty dostępnej pod tym adresem.

Wrota Sahary

Największa na całym globie ciepła pustynia, która swoją powierzchnia i niepowtarzalnymi widokami zapiera dech w piersiach to idealne miejsce na spotkanie zakochanych w sobie osób. Czy istnieją bardziej wyjątkowe warunki na randkę niż przejażdżka karawaną wielbłądów, wycieczka nad słone jezioro Wielki Szott czy wspólne zwiedzanie miasteczka Douz, zwanego Wrotami Sahary? Z pewnością nie, dlatego warto sprawić swojej drugiej połówce niespodziankę w postaci wyprawy przez niesamowitą Saharę, która dostarczy wielu niesamowitych wrażeń i pozostawi po sobie cudowne wspomnienia.

Pełna życia miejscowość Sousse

Trzecie co do wielkości miasto w Tunezji, w którym absolutnie nie ma miejsca na nudę. Sousse to typowo historyczna miejscowość, pełna znakomitych obiektów architektonicznych. Obowiązkowym punktem wycieczki jest tutaj Muzeum Archeologiczne, znajdujące się w Medynie. Równie istotną atrakcję stanowi Wielki Meczet,  z pięknym marmurowym dziedzińcem. Sousse często wybierane jest jako cel wycieczki przez wiele par, zwłaszcza tych, które czas wolny pragną spędzić głównie na zwiedzaniu. Jednak poza zabytkami można tu znaleźć również piękne plaże, które ciągną się przez wiele kilometrów.

Malownicze miasteczko Sidi Bou Said

Sidi Bou TunezjaSidi Bou Said jest nazywane najpiękniejszym miasteczkiem w całej Tunezji. Miejscowość położona w północnej części kraju nad Morzem Śródziemnym kryje w sobie wiele fascynujących miejsc, w które warto wybrać się razem ze swoją miłością. Ogromne wrażenie robią tutaj przepiękne, bielone budynki z błękitnymi okiennicami i drzwiami, które prowadzą do plaży. Spacer urokliwymi uliczkami to wspaniały pomysł na spędzenie czasu w romantyczny sposób tylko we dwoje. Miasteczko jest niewielkie, ale bardzo malownicze, dlatego mając nieco więcej czasu na zwiedzenie Tunezji, warto tu przyjechać.

Na co warto się zdecydować?

Tunezja to idealny kraj na podróż dwojga zakochanych w sobie osób. Przepiękne krajobrazy i mnóstwo zabytków dają turystom ogromne pole do popisu. Znajduje się tu multum romantycznych miejsc, dlatego warto dokonać wyboru jeszcze przed podróżą.

admin