Najlepsze kurorty wypoczynkowe w Tunezji

Przystań Tunezja

Najlepsze kurorty wypoczynkowe w Tunezji

Tunezja swoim niezwykłym klimatem przekonuje, że możliwe są egzotyczne wakacje blisko Europy. Ciepłe, turkusowe morze, piękne krajobrazy i starożytne zabytki zachęcają do wypoczynku w jednym z nowoczesnych tunezyjskich kurortów.

Sousse – kamienna metropolia

Podróż po najciekawszych turystycznych miastach Tunezji rozpoczynamy od jednego z największych. Miasto Sousse słynie ze starożytnych zabytków i luksusowych hoteli w pobliżu szerokiej piaszczystej plaży. To tutaj można podziwiać także największy w Tunezji port – El Kantanoui, w którym cumują zachwycające jachty i łodzie.

Jeśli podczas urlopu planujecie zwiedzanie zabytków, zacznijcie od spaceru wąskimi uliczkami Starego Miasta – Mediny, które zachwyci Was urokiem kolorowych straganów i pięknych kamiennych budowli. Krótka przechadzka zaprowadzi Was pod Wielki Meczet i starą twierdzę Kasba, z której widok roztacza się na całe miasto. Warto odwiedzić też Muzeum Archeologiczne, gdzie podziwiać można starożytne rzeźby, naczynia i mozaiki.

Turyści cenią Sousse za komfortowe hotele wyposażone w liczne udogodnienia i dostęp do wielu atrakcji wprost z hotelowego pokoju. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku kurorty przygotowały wodne parki, boiska sportowe i siłownie, a dla osób lubiących nocne życie – kluby taneczne i restauracje. Na spragnionych relaksu czekają z kolei centra SPA i wygodne leżaki przy hotelowym basenie.

Hammamet – tunezyjskie Santorini

hotel HammametTo urokliwe miasto wyglądem przypomina jedno z najpiękniejszych miast Grecji. Z nadmorskich hoteli roztacza się widok na przejrzyste morze, biały piasek i otaczające miasto cytrusowe gaje. Skąpana w słońcu jasna zabudowa działa uspokajająco i jest gwarancją udanego wypoczynku.

W całym mieście można znaleźć atrakcyjne hotele położone nieopodal przestronnych i bardzo dobrze zagospodarowanych plaż, wyposażonych w leżaki oraz rozłożyste parasole. Woda jest niezwykle czysta, a morski brzeg łagodny.

Po odpoczynku nad ciepłym morzem polecamy udać się na wycieczkę po zabudowaniach starej warowni – Kasby. Warto też zgubić się na chwilę w labiryncie wybrukowanych zaułków Mediny czy Starego Miasta. Jest to idealne miejsce, by zrobić pamiątkowe zakupy i odpocząć przy pysznej miętowej herbacie. Jedną z największych atrakcji miasta jest tzw. Willa Sebastiana, w której działa Międzynarodowe Centrum Kultury. W rezydencji organizowane są wystawy i koncerty.

Do odwiedzenia kurortu zachęcamy wszystkich miłośników muzyki i tańca do białego rana. Nie bez przyczyny, miasto nazywane bywa taneczną stolicą Tunezji. Całonocne imprezy muzyczne odbywają się zarówno na plaży, jak i w hotelowych klubach oraz w centrum miasta.

Kameralny Monastir

Niegdyś rybacka wioska, dziś miejsce, które przyciąga turystów pragnących odpocząć nad błękitnym morzem. Monastir to spokojny kurort w doskonałej lokalizacji. W pobliżu leży port lotniczy, a w sercu miasta niewielka marina i słynny islamski klasztor Ribat, który swoim klimatem wabi filmowców z całego świata.

W malowniczo położonej części miasta wyrasta zjawiskowe Mauzoleum Prezydenta Habiba Burgiby, do którego z oddali zaprasza imponująca aleja palmowa. Budynek otaczają marmurowe krużganki i dwie wysokie wieże ze złocistymi kopułami. Aby poznać historię odzyskania przez kraj niepodległości, warto udać się do Willi Prezydenta Burgiby, która odgrywa obecnie rolę muzeum. Zgromadzone tam zbiory to przede wszystkim pamiątki po prezydencie – zabytkowe tunezyjskie meble, fotografie i obrazy.

Monastir jest stosunkowo niewielkim i spokojnym miastem, ale stanowi doskonale wyposażoną bazę wypoczynkową. W mieście znajduje się wiele komfortowych i luksusowych hoteli z pełnym zapleczem turystycznym – restauracjami, basenami oraz pięknym widokiem.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tunezyjskiej kuchni.  Czerpie ona inspiracje z najsmaczniejszych kuchni świata – francuskiej, włoskiej czy arabskiej. Hotelowe restauracje oferują potrawy, które z pewnością zadowolą zwolenników zarówno orientalnych, jak i europejskich smaków.

admin