Posezonowy wypad do Grecji – czy jesteś na niego gotowy?

Posezonowy wypad do Grecji – czy jesteś na niego gotowy?

Coraz więcej osób decyduje się na urlop poza ścisłym sezonem turystycznym. Zalet takiego podróżowania jest cała masa, a Grecja to kraj, który wabi pięknem i atrakcjami turystycznymi przez cały rok. Jeżeli podjąłeś już decyzję o posezonowym wyjeździe – doskonały wybór! Sprawdź teraz, w jaki sposób się do niego przygotować.

Dobrze to zaplanuj

Czy zdarzyło Ci się kiedyś jechać gdzieś wiele kilometrów, a po dotarciu okazało się, że czeka Cię kilkugodzinne stanie w kolejce? Nagromadzenie odwiedzających w najpopularniejszych greckich kurortach czy przy atrakcjach turystycznych w tak zwanym wysokim sezonie jest tak ogromne, że niektóre z nich (np. wyspa Santorini) zaczęły wprowadzać ich limity. Jeśli raz zdecydujesz się na posezonowy wypad, z pewnością docenisz brak wszechobecnych tłumów. Będziesz też miał lepszą możliwość zaplanowania każdego dnia, tak, aby niczego nie stracić. Po sezonie Twoje szanse na zobaczenie wymarzonych miejsc zdecydowanie wzrastają. To nie tylko czas mniejszych kolejek do turystycznych atrakcji, czy w lokalnych sklepikach, ale też mniejszy ruch na drogach i w publicznych środkach transportu. Dlatego zabierz ze sobą dobry przewodnik i w drogę! A jeśli nie lubisz planować, pozwól, aby zrobiło to za Ciebie biuro podróży, które poza sezonem będzie mogło Ci zaoferować cały wachlarz turystycznych możliwości.

Zwróć uwagę na ceny

W trakcie sezonu w Grecji droższe jest wszystko: sklepy, restauracje, noclegi, czy bilety do lokalnych atrakcji. Ceny po lecie potrafią spaść kilkukrotnie. Poczytaj przed wylotem, gdzie poza sezonem można taniej zjeść i do których miejsc kupisz tańszą „wejściówkę”. Nie daj się nabrać nieuczciwym restauratorom, sklepikarzom, czy hotelarzom, którzy, widząc turystę, potrafią nagle znacznie podwyższyć cenę swojego produktu. Zawsze pytaj o cenę przed zakupem czy zjedzeniem posiłku. Jeżeli chcesz być pewny, że nie zostaniesz oszukany, możesz wykupić wczasy all inclusive. Nie będziesz musiał się martwić o ceny jedzenia, czy ukryte koszty w wynajętym hotelu. Warto pamiętać, że także biura podróży po zakończeniu lata znacznie obniżają ceny i za niewielką kwotę można znaleźć fantastyczną wycieczkę do najlepszych greckich kurortów.

Zadbaj o siebie

W takich miesiącach jak lipiec czy sierpień temperatury w Grecji mogą sięgać nawet 40 stopni. Ciężko to wytrzymać, szczególnie jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi. Warto więc poczekać i zarezerwować wyjazd w chłodniejsze miesiące. Jesienią czy wiosną temperatura jest niższa, ale nadal bardzo przyjemna i zachęcająca do plażowania. Nie oznacza to jednak, że powinieneś zrezygnować z ochrony od promieni słonecznych. Kremy z filtrem i nakrycia głowy to coś, o czym po lecie często zapominamy. Jest to błąd, bo nawet w chłodniejszych miesiącach dłuższe przebywanie na greckim słońcu może być niebezpieczne. A warto wspomnieć, że tych słonecznych dni w roku Grecy mają aż 250! Kolejną kwestią jest ubezpieczenie zdrowotne. Do Grecji warto zabrać ze sobą kartę EKUZ, która potwierdzi, że jesteś objęty opieką medyczną. W trakcie lata kolejki chętnych do wyrobienia karty są ogromne, a poza sezonem z pewnością czas oczekiwania będzie krótszy. Powyższe rady na pewno pomogą Ci na wymarzonych greckich wakacjach. Na koniec, warto dodać jeszcze, że warto zabrać ze sobą przede wszystkim dobry humor. Wtedy urlop się uda, niezależnie od pory roku.

admin