Ile pieniędzy zabrać na urlop w Egipcie

Pieniądze na wyjazd wakacyjny

Ile pieniędzy zabrać na urlop w Egipcie

Egipt przez lata kojarzony był z egzotycznymi wakacjami i luksusem, na który nie stać każdego. Dziś bez problemu można znaleźć oferty zadowalające zarówno zwolenników ekonomicznych wakacji, jak i bardziej wymagających turystów. Sytuację ułatwia fakt, że najbardziej popularne kurorty wcale nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki budżet zaplanować na wakacyjne wydatki w Egipcie.

Jaka waluta obowiązuje w Egipcie

Funt EgipskiNa miejscu zapłacisz gotówką w funtach egipskich, dolarach lub euro. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kursie wymiany, zrób to jeszcze w kraju, kantory w popularnych miejscowościach mogą nakładać dużą marżę. Pieniądze możesz wymieniać też w bankach – to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji. Dowiedz się, czy w hotelu i okolicy można płacić kartą za najważniejsza atrakcje, takie jak parki wodne lub szkołę nurkowania.

Wycieczki fakultatywne

Jeśli poza błogim relaksem na piaszczystej plaży planujesz też sporo zwiedzać, pomyśl o wykupieniu odpowiednich wycieczek, najlepiej z przewodnikiem. Poruszanie się po zupełnie obcym kraju może sprawić Ci trudność, a także przysporzyć nadprogramowych kosztów. Ceny zorganizowanych wypraw zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od tego, co chcesz zobaczyć i w jakim punkcie się zatrzymasz. Zwiedzanie zabytków na własną rękę to też niewielki koszt. Bilety wstępu kosztują w przeliczeniu od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Ile pieniędzy przeznaczyć na jedzenie w Egipcie

Lokalne smaki mogą być kluczem do poznania kultury kraju. Nawet jeśli zdecydujesz się na pakiet All Inclusive, w którym masz zapewnione wyżywienie, spróbuj któregoś dnia przybliżyć się do tradycyjnej kuchni. Wybierz się do nadmorskiej knajpki, gdzie spróbujesz na przykład słynnej szoarmy. Zapłacisz za nią kilka dolarów.

Najlepiej wypoczywamy wtedy, kiedy nie musimy się niczym stresować. Zaplanuj wakacyjny budżet już dziś i ciesz się urokami egipskich wojaży, aby na koniec zabrać do domu bagaż pełen wyjątkowych wspomnień.

admin