Kieszonkowe do Tunezji, czyli ile pieniędzy zabrać na wakacje

Kieszonkowe na wakacje

Kieszonkowe do Tunezji, czyli ile pieniędzy zabrać na wakacje

Tunezja jawi się Europejczykom jako wakacyjny raj i to w dodatku całkiem niedrogi. Jest tu wszystko, o czym można marzyć na urlopie, począwszy od cudownej pogody, złocistych plaż i ciepłego morza po światowej klasy zabytki i przepełniający wszystko duch tajemniczego orientu. Ze względu na swoje walory, kraj ten cieszy się powodzeniem wśród turystów z różnych części Europy. Jak przed każdym wakacyjnym wyjazdem, tak samo w tym wypadku każdy zastanawia się, ile pieniędzy powinien ze sobą zabrać, aby starczyło na wszystkie przyjemności i atrakcje, z których zazwyczaj korzysta się na urlopie.

Przed wyjazdem do Tunezji pamiętaj, że…

Nie kupisz w Polsce waluty obowiązującej w tym kraju, dlatego musisz zabrać ze sobą euro lub dolary, które dopiero na miejscu wymienisz na tutejsze pieniądze. Są to dinary tunezyjskie, a każdy z nich składa się z 1000 milimów.

Podczas zakupów przyda się na pewno umiejętność sprawnego liczenia, gdyż to właśnie w milimach sprzedawcy często podają cenę towarów. Ważną informacją jest również fakt, że dinarów nie tylko nie możemy przywieźć do Tunezji, ale również nie wolno ich wywozić. Z tego względu, żeby nie stracić pieniędzy należy zachować pokwitowanie zakupu, na podstawie którego przed powrotem do kraju można znów wymienić miejscową walutę na euro czy dolary. 1 dinar tunezyjski to w zależności od kursu mniej więcej 1,35 zł.

Jak oszacować ilość koniecznej gotówki na wakacje?

Wiadomo, że nie da się ustalić sztywnej kwoty, jaką należy zabrać na wyjazd do Tunezji, gdyż każdy z nas ma inną wizję spędzania urlopu i różne potrzeby, na które wydaje pieniądze.

Obliczanie kosztów wyjazduZdecydowana większość turystów wybierających się do tego kraju ma już opłacone podstawy w postaci hotelu i wyżywienia (najczęściej all inclusive), gdyż niemal wszyscy przyjeżdżają tu korzystać z wycieczek zorganizowanych przez biura podróży. Jeśli zatem celem urlopu jest po prostu klasyczny wypoczynek na plaży i napawanie się beztroskim lenistwem, nie ma potrzeby zabierania ze sobą większej ilości gotówki, bo prawie wszystko zapewnia hotel. Można doliczyć pewną kwotę na pamiątki, które są w dość podobnych cenach jak u nas. Warto jednak pamiętać, że najlepiej kupować je na lokalnych bazarach. Nie należy również zapominać o targowaniu się, dzięki czemu końcowa cena będzie znacznie korzystniejsza niż początkowa. Tunezja jest jednak tak piękna i fascynująca, że naprawdę szkoda nie wykorzystać pobytu w tym kraju na poznanie choć części fascynujących miejsc, których tu nie brakuje.

Największy koszt – wycieczki fakultatywne

Każdy, kto chce poczuć arabski klimat, na pewno zdecyduje się na skorzystanie z atrakcyjnych wycieczek takich jak np. 2-dniowa wyprawa na Saharę (ok. 200 TND) czy objazdowa podróż przez stolicę Tunezji – Tunis, starożytną Kartaginę i klimatyczne miasteczko Sidi bou Said (ok. 100 TND). Do wyboru jest też oczywiście mnóstwo innych opcji, które warto przeanalizować przed urlopem i wybrać te najbardziej interesujące.

Aby wakacje były udane, trzeba wcześniej dobrze je zaplanować. Jeśli chcesz zwiedzać i poznawać miejscową kulturę oraz zabytki, z wyprzedzeniem zapoznaj się z cenami wycieczek i przygotuj się na odpowiednie koszty. Jedno jest pewne – każda wydana złotówka na pewno zaprocentuje w postaci niezapomnianych wrażeń i pięknych wakacyjnych fotografii.

admin