Jak zapewnić dzieciom rozrywkę podczas wakacji w Bułgarii?

Jak zapewnić dzieciom rozrywkę podczas wakacji w Bułgarii?

Jeżeli wyjeżdżamy na wczasy całą rodziną, z kilkorgiem dzieci, to musimy zadbać o to, aby maluchy nie nudziły się w trakcie pobytu. Zwiedzanie zabytków może stać się dla nich uciążliwe po kilku godzinach. Wizyta w muzeum także odpada, a dłuższe wędrówki będą zwyczajnie męczące. Dlatego warto zadbać o wybór hotelu, który zatrudnia doświadczonych animatorów.

Animacje w miejscu pobytu

Jako że Bułgaria jest krajem wyjątkowo popularnym, a przede wszystkim tanim, często odwiedzają ją osoby z dziećmi. Hotele szybko zareagowały na ten trend i przygotowują odpowiednio dopasowaną ofertę. Poza apartamentami przystosowanymi do dzieci oraz specjalnym menu w restauracji możemy liczyć na doskonale wyposażone place zabaw czy aquaparki. Standardem staje się także, zwłaszcza w okresie letnim, zatrudnianie animatorów mówiących po polsku, którzy zadbają o dzieci w ciągu dnia. Wymyślą im różne zabawy i zajęcia. Często w hotelach działają specjalne kluby dla maluchów, a wieczorami organizowane są dyskoteki.

Warsztaty i zajęcia

Czasami też możemy trafić na specjalne zajęcia dla dzieci, w doskonały sposób łączące przyjemne z pożytecznym. Malowanie talerzy, wyrabianie ceramiki, nauka tańca – wszystko to zapewni najmłodszym wiele godzin rozrywki, a nieraz nawet pamiątkę, którą będą mogły przywieźć ze sobą do domu.

W deszczowe dni obecność animatora jest bezcenna. Rodzice zawsze znajdą jakieś zajęcie dla siebie, a dzieci bez pomysłu na zabawę będą się nudzić. Ważne jest, aby sprawdzić, czy zatrudniony przez hotel animator jest osobą z odpowiednim doświadczeniem oraz wykształceniem. W końcu zostawiamy pod jego opieką malucha nieraz na cały dzień. Przeglądając oferty biur podróży, warto więc dowiedzieć się, czy w wybranym przez nas kurorcie jest dużo hoteli oferujących wczasy z animacjami. Możemy także zajrzeć na fora internetowe czy blogi rodziców podróżujących z dziećmi i poszukać opinii na temat wakacji w Bułgarii z animacjami. W ten sposób szybko wybierzemy odpowiednie miejsce.

admin