Udawać Greka

grecja pamiątki

Udawać Greka

Kiedy nie wiemy, dokąd udać się na długo wyczekiwany urlop, dobrym wariantem będzie przyjrzenie się słonecznej Grecji, która od wieków słynie z pięknych i ciekawych obszarów, nasyconych setkami atrakcji, zarówno klimatycznych, jak i historyczno-kulturowych. W jej najciekawszych miejscach posiada wysoce rozwiniętą bazę hotelową, dzięki czemu w każdym zakątku, który pragniemy zwiedzić, znalezienie idealnego noclegu nie przysporzy nam kłopotów.

Dla zwolenników miejskiego szumu i natłoku wrażeń

Wycieczkę po Grecji warto zacząć od Aten, kolebki starożytnej historii. Znajdziemy w tym mieście hotele o zróżnicowanych standardach – czy w centrum miejskiego szumu, czy też z dala od tętniącego życiem zgiełku na przedmieściach. Warto zaznaczyć, że wakacje w Grecji, z powodu niedawno przechodzonego przez kraj kryzysu nie należą do najdroższych, z łatwością znajdziemy dla siebie interesującą nas ofertę, na każdą kieszeń. Po całodniowym zwiedzaniu starożytnych ruin i zabytków na skalę światową, jeśli nie zdecydujemy się na poznanie nocnego życia Aten, możemy wrócić do hotelu i urozmaicić sobie wieczór, wykorzystując wszystkie hotelowe atrakcje – od basenów, przez odnowy biologiczne, aż po wszelakie centra rozrywki i rekreacji.

Zwiedzanie wysp

wyspy grecjaJeśli nastawieni jesteśmy na typowy wypoczynek, możemy udać się na urlop na Kretę – jedną z greckich wysp położonych na Morzu Śródziemnym (Kliknij w coralTravel.pl). Warto zaznaczyć, że w wielu hotelach w Grecji istnieje możliwość wypożyczenia samochodu, dzięki czemu z łatwością przemierzać będziemy kolejne kilometry podczas zwiedzania regionu, a zwiedzać z pewnością jest co. Na Krecie znajdują się zabytki z różnych epok, co w połączeniu z wyśmienitą, pewną pogodą, różnorodnością krajobrazów i odpoczynkiem na jednej z szerokich plaż stanowi klucz do udanych wakacji.

Decydując się na nocleg na Wyspie Zakynthos nad Zatoką Wraku, na najsłynniejszej w archipelagu Dodekanez Wyspie Rodos, czyli dawnej wyspie boga Heliosa wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czy też na Wyspie Korfu, słynącej z ogromu zieleni, z niektórych hoteli z pewnością będziemy mieli widok, przez który ciężko będzie nam oderwać się od okien.

Starożytność w czasach najnowszych

Będąc w Grecji, nie można nie odwiedzić Salonik – drugiego pod względem wielkości miasta Grecji i centrum bizantyjskich zabytków sprzed wieków. To samo dotyczy Olimpii, czyli miejsca ku czci Zeusa, gdzie wieki temu narodziły się sportowe igrzyska.

W całym kraju, w niewielkiej odległości od tego typu zabytków znajduje się mnóstwo ekskluzywnych hoteli, w których spędzenie czasu bez wątpienia okaże się przyjemnością.

Chociaż w Grecji słońce świeci przez 300 dni w roku, podczas naszego urlopu może nas spotkać pochmurny, gorszy od pozostałych dzień. Niczym się wtedy nie musimy martwić – obsługa w hotelach z pewnością dołoży wszelkich starań, aby podczas naszych wakacji niczego nam nie zabrakło, i abyśmy przywieźli z podróży jedynie same dobre wspomnienia, i z ochotą w przyszłości do Grecji wrócili.

admin