Animacje dla najmłodszych w Hiszpanii

Animacje dla najmłodszych w Hiszpanii

Wakacyjny wyjazd to dla wielu osób jedyna szansa w roku na relaks i wypoczynek, jednak podróż z małymi dziećmi może być dla rodziców dość wyczerpująca. Aby mieć pewność, że rodzinny urlop będzie satysfakcjonujący dla wszystkich, warto wybrać hotel oferujący animacje dla dzieci.

Animacje czasu wolnego

Hotele w nadmorskich kurortach prócz noclegu oferują swoim gościom mnóstwo dodatkowych udogodnień. W hiszpańskich ośrodkach coraz częściej można spotkać się z animacjami dla dzieci, prowadzonymi przez specjalnie wyszkolonych opiekunów. W wielu hotelach opcja jest zupełnie darmowa dla wszystkich dzieci liczących od 4 do 12 lat, niekiedy można się też spotkać z animacjami dla dorosłych, organizowanymi w tym samym czasie. Dzięki takiej opcji rodzice mogą choć przez chwilę odpocząć od swoich energicznych pociech, powierzając je w ręce profesjonalistów. Animacje dostępne są przez 6 dni w tygodniu rano i wieczorem, plan zajęć jest ustalany z góry, niekiedy wymagane są wcześniejsze zapisy.

Co dziecku dają animacje?

Mogłoby się wydawać, że animacje czasu wolnego stworzono tylko po to, aby goście hotelowi mogli odpocząć od swoich dzieci. Jednak animator nie jest zwykłym opiekunem, aby wykonywać ten zawód, trzeba skończyć specjalistyczny kurs. Uczestnicy takiego szkolenia opanowują zagadnienia z psychologii dziecka oraz poznają gry i zabawy, które stymulują rozwój fizyczny i intelektualny dziecka, jednocześnie sprawiając mu mnóstwo radości. Zaprowadzenie dziecka na animacje pomoże w nawiązaniu nowych znajomości, co jest szczególnie ważne, jeśli przyjechało na wakacje tylko z dorosłymi osobami. Animator ułoży plan zabaw dla dziecka lepiej niż nawet najbardziej zaangażowani rodzice, a dzięki energicznej zabawie w ciągu dnia znacznie łatwiej będzie zagonić je do łóżka.

Popularne gry i zabawy

Animacje organizowane są w taki sposób, aby zachęcić całą grupę do zabawy, większość zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, również na plaży. Dużą popularnością cieszy się zabawa w piratów, dzieci przebierają się w przygotowane wcześniej stroje, animator dzieli je na grupy i każda z nich otrzymuje mapę skarbów. Aby znaleźć wszystkie ukryte w piasku przedmioty, niezbędna jest współpraca między uczestnikami oraz odrobina kreatywności. Na basenie dzieci biorą udział w zajęciach ruchowych, może to być rzucanie piłką lub frisbee przez siatkę, slalom między bojami czy po prostu nauka pływania. Dzieci na czas pobytu w wodzie są pilnowane przez ratownika, najmłodszym zakłada się też ochraniacze. Część zajęć odbywa się w specjalnym pokoju zabaw, który można znaleźć w większości hoteli w Hiszpanii. Dzieci korzystając z przyborów plastycznych, tworzą pracę na zadany wcześniej temat, jest to bardzo stymulujące dla ich wyobraźni. Natomiast wieczorami organizowane jest disco dla najmłodszych, połączone z licznymi zabawami w rytm muzyki.

Dodatkowe informacje

Organizatorzy animacji doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieci w różnym wieku mają zupełnie inne potrzeby, dlatego większość hoteli dzieli najmłodszych na dwie grupy, np. od 4-7 i 8-12 lat. Dzięki temu znacznie łatwiej jest dopasować zajęcia w taki sposób, aby każdy z uczestników czerpał z nich jak najwięcej radości. Niekiedy można się spotkać również ze specjalnymi grupami zarezerwowanymi dla nastolatków w wieku od 13 do 16. Kupując wycieczkę do Hiszpanii, warto zwrócić uwagę, czy animacje w wybranym hotelu dostępne są w języku polskim. Coraz więcej placówek w Europie i nie tylko oferuje taką usługę, dla dziecka będzie to znacznie lepsza opcja niż zajęcia prowadzone po angielsku.

Nie tylko animacje

Wybierając hotel oferujący animacje po polsku, możemy się też spodziewać wielu innych udogodnień dla rodzin. Wiele z nich jest usytuowanych w spokojnej okolicy, blisko parków rozrywki czy obszarów zielonych. Hotele przyjazne dzieciom nie posiadają też barier architektonicznych, uniemożliwiających manewrowanie wózkiem dziecięcym. W niektórych placówkach będziemy też mieli możliwość wypożyczenia wózka, kojca czy łóżeczka dla najmłodszych, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo miejsca w bagażu. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

admin