Wczasy w Tunezji – najlepsze atrakcje dla singli

Wczasy w Tunezji – najlepsze atrakcje dla singli

Letnie wakacje to doskonała okazja, aby odwiedzić słoneczną Tunezję. W trakcie wypoczynku w tym malowniczym kraju single mogą spodziewać się wielu ciekawych wrażeń, związanych nie tylko z plażowaniem, ale też zwiedzaniem zabytków.

Atrakcje na wybrzeżu

Większość turystów odwiedza Tunezję ze względu na doskonałe warunki, jakie panują na tamtejszych plażach. Dzięki temu odpoczynek na brzegu nie ogranicza się tylko do opalania i morskich kąpieli, ale też wiąże się z aktywnym spędzaniem czasu. Dużą popularnością cieszy się w Tunezji windsurfing, w miastach takich jak Sousse czy Monastir można zapisać się na lekcję z instruktorem i wypożyczyć cały sprzęt. Tunezyjskie wybrzeże to także gratka dla miłośników nurkowania, zarówno z butlą, jak i w formie snorkelingu. Wystarczy wypożyczyć maskę z fajką, aby móc podziwiać piękno podwodnego świata, warto też wziąć udział w wyprawie nurkowej, organizowanej przez ośrodki sportowe. W sezonie letnim wzdłuż tunezyjskiej riwiery codziennie przepływają statki wycieczkowe. Wzięcie udziału w takim rejsie to doskonała okazja do poznania nowych ludzi i podziwiania malowniczych krajobrazów. Poza tym w wielu kurortach funkcjonują też pola golfowe i kluby jeździeckie, dostępne również dla początkujących adeptów obu dyscyplin.

Nocne życie

Tunezja po zapadnięciu zmroku dostarcza odwiedzającym ją turystów wielu wrażeń. Nadmorskie kurorty, szczególnie w sezonie letnim, pełne są lokali gastronomicznych i dyskotek, które otwarte są do późnych godzin nocnych. Jest to ciekawa opcja nie tylko dla miłośników całonocnej zabawy, ale też singli pragnących nawiązać nowe znajomości. Osoby chcące zrelaksować się przy drinku w spokojnej atmosferze mogą wybrać się do lokalnego baru, wiele z nich organizuje koncerty na żywo i konkursy karaoke. W większych miastach Tunezji funkcjonują duże kluby nocne, oferujące zabawę w kilku oddzielnych salach, a w każdej z nich gra inna muzyka. Jednak największą popularnością cieszą się bary ulokowane na plaży, w których impreza zaczyna się już w ciągu dnia i nie kończy aż do wschodu słońca.

Zabytki Tunezji

W trakcie pobytu w Tunezji single mogą skorzystać z wielu interesujących wycieczek fakultatywnych. Do jednej z popularniejszych należy z pewnością wycieczka na Saharę, w której trakcie przejedziemy się na wielbłądzie oraz zwiedzimy ruiny rzymskiego Koloseum w El Jem. Wycieczka obejmuje również region Matmata, który wiele osób zna z kultowych „Gwiezdnych Wojen”, bowiem część scen filmu była właśnie tam kręcona. Podróżni zainteresowani architekturą i kulturą arabską mają w Tunezji okazję odwiedzić Kairuan, jedno ze świętych miejsc dla muzułmanów. Oprócz podziwiania wspaniałych budowli, będziemy mieli tam okazję kupić wspaniały, ręcznie tkany dywan tunezyjski. Dobrym pomysłem będzie też odwiedzenie stolicy kraju, Tunisu, która jest ciekawym przykładem arabskiej metropolii. W pobliżu mieści się też historyczna  Kartagina, miasto znane ze wspaniałych budowli starożytnego świata. Na szczególną uwagę zasługuje tam Muzeum Narodowe, mieszczące ogromne zbiory fenickich artefaktów.

Animacje dla dorosłych

W tunezyjskich, nadmorskich kurortach aż roi się od hoteli o wysokim standardzie, które oferują mnóstwo wrażeń swoim gościom. Dzięki licznym atrakcjom dostępnym na miejscu single mogą socjalizować się z pozostałymi gośćmi, biorąc udział w ciekawych zabawach i grach. Dlatego przed wybraniem konkretnej wycieczki do Tunezji, warto zorientować się, czy w danym hotelu oferowane są pakiety animacji dla dorosłych. Animacja czasu wolnego skierowana do dorosłych to już standard w lepszych ośrodkach turystycznych. Organizatorzy z wyprzedzeniem przedstawiają tygodniowy plan atrakcji, niektóre z nich wymagają wcześniejszych zapisów. Wspólna zabawa z innymi gośćmi to doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości z kraju i zagranicy. Oprócz animacji hotele oferują dodatkowe atrakcje dla gości, które skutecznie umilą im pobyt na terenie ośrodka. W zależności od hotelu będą to baseny otwarte oraz kryte, Adua parki, pola tenisowe, boiska sportowe, siłownie czy strefy Spa. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

admin