Wakacje w Grecji okiem singla

Grecja

Wakacje w Grecji okiem singla

Wakacje w pojedynkę mogą być niezapomnianą przygodą, jeśli tylko wybierzemy odpowiednie miejsce. Słoneczna Grecja oprócz wspaniałych zabytków i pięknej pogody oferuje również mnóstwo innych atrakcji, które skutecznie urozmaicą czas każdego singla.

Nie tylko opalanie

Letnie wakacje to dla wielu osób jedyna szansa na wypoczynek nad wodą, jednak opalanie i morska kąpiel to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje greckie wybrzeże. Leniwy wypoczynek warto urozmaicić, próbując swoich sił w sportach wodnych. Większość greckich kurortów, szczególnie tych usytuowanych na wyspach, przypadnie do gustu miłośnikom nurkowania głębinowego. Krystalicznie czysta woda i bogata fauna i flora sprawiają, że turyści chętnie wybierają się na podmorskie wyprawy. W Grecji bez problemu znajdziemy ośrodek nurkowy oferujący wypożyczenie sprzętu, trening i podwodną eskapadę z instruktorem. Osoby mniej odważne mogą z kolei wypożyczyć maskę z rurką i w pojedynkę obserwować piękno morskiego świata. Na greckim wybrzeżu popularnością cieszą się także windsurfing, kite, surfing czy narty wodne. W wielu kurortach można też wziąć udział w całodniowym rejsie statkiem. W jego trakcie na pokładzie rozbrzmiewa muzyka, uczestnicy rejsu tańczą, piją drinki i raczą się smakowitymi przekąskami. Część statków zaopatrzona jest w szklane dno, dzięki czemu można obserwować podwodny świat.

Po zapadnięciu zmroku

W dniu wolnym od wycieczek fakultatywnych single mogą korzystać z bogatej infrastruktury turystycznej greckich kurortów. Po zapadnięciu zmroku nawet najbardziej leniwe miasteczka ożywają, lokale gastronomiczne zapełniają się gośćmi, a w barach organizowane są koncerty na żywo. Jest to doskonała okazja, aby rozsmakować się w lokalnej kuchni lub zrelaksować przy kieliszku greckiego wina. Popołudniami znajdziemy najwięcej otwartych sklepów z pamiątkami, warto w nich zaopatrzyć się w lokalne produkty, które będą przypominać nam o wakacjach. W Grecji nie brak też atrakcji dla miłośników zabawy do bladego światu, w sezonie wakacyjnym bez problemu znajdziemy niejeden klub nocny. Dyskoteki często organizowane są bezpośrednio na plaży, gdzie do tańca przygrywa DJ, a imprezowicze raczą się kolorowymi drinkami. W większych kurortach można też spotkać kilkupiętrowe kluby, gdzie w każdej z sal gra inna muzyka.

Bez wychodzenia z hotelu

Nie trzeba opuszczać terenu hotelu, aby móc skorzystać z ciekawych atrakcji. Greckie ośrodki wczasowe oferują pakiet dodatkowych usług, z których część dostępnych jest dla gości zupełnie za darmo. W hotelu możemy mieć do dyspozycji aqua park, basen otwarty i kryty, siłownię, korty tenisowe, boiska czy nawet pola golfowe. Coraz częściej można też spotkać się w Grecji z animacjami dla dorosłych. Są to uprzednio przygotowywane propozycje gier i zabaw, w których mogą brać udział hotelowi goście. Jest to doskonała opcja również dla singli, daje bowiem możliwość zdobycia nowych znajomości. Wieczorami natomiast przygotowywane są pokazy artystyczne, codziennie inne. W zależności od hotelu mogą to być koncerty na żywo, występy akrobatów, pokazy taneczne i wiele innych.

admin