Romantyczne wakacje pod hiszpańskim niebem

Hiszpańska farma

Romantyczne wakacje pod hiszpańskim niebem

Choć epoka romantyzmu już dawno za nami i świat poszedł w zupełnie innym kierunku, to jednak nadal lubimy romantyczne akcenty w codziennym życiu – szczególnie tym uczuciowym. Dziś zazwyczaj liczą się inne wartości, ale pewne oczekiwania w związku dwojga ludzi pozostają niezmienne i pożądane zwłaszcza przez płeć piękną.  Mowa tu o romantycznych momentach, czynach i słowach, które podgrzewają temperaturę uczuć i sprawiają, że inaczej patrzymy na partnera. Aby ożywić związek i przeżyć fantastyczne, niezapomniane chwile z ukochaną osobą, warto wybrać się razem na wakacje i całkowicie oddać nowym wrażeniom pobudzającym zmysły. Miejscem idealnym do spędzenia takiego urlopu jest Hiszpania, która oferuje turystom moc atrakcji, emocji i fascynujących doznań.

Dlaczego Hiszpania?

Tak się składa, że w rejonach charakteryzujących się ciepłym klimatem ludzie zazwyczaj stają się bardziej otwarci, radośni i optymistyczni. Łatwiej nawiązują kontakty, są skorzy do zawierania nowych znajomości i czerpania radości z życia. Hiszpanie lubią się bawić, dobrze zjeść i miło spędzać czas, dlatego wakacje wśród nich powodują, że turyści również stają się bardziej spontaniczni i żądni nowych przeżyć. Mogą tu godzinami spacerować po bajecznych plażach, kąpać się w ciepłym morzu, a wieczorami przesiadywać w uroczych lokalnych restauracjach i kosztować specjałów kuchni śródziemnomorskiej. Swobodna atmosfera i lampka wyśmienitego hiszpańskiego wina dopełniają całości i powodują, że urlop staje się magicznym czasem, który na długo pozostaje w pamięci.

Nie tylko krajobrazy

Skwer w MadrycieHiszpania to raj dla miłośników sztuki, ale nawet laicy będą zachwyceni bogactwem niesamowitych zabytków, klasztorów, zamków i malowniczych uliczek tutejszych miasteczek. Wybór ostatecznego miejsca wypoczynku bywa trudny, gdyż właściwie w każdym rejonie tego państwa znajduje się coś, co warto zobaczyć.

Wiele osób przebywających na Costa Brava kieruje się do miasta słynącego z dzieł znanego hiszpańskiego artysty Antonia Gaudiego, dzięki któremu stało się ono znane na całym świecie. Bajkowe i nierealne budowle Gaudiego nieustająco urzekają i przyciągają turystów z całego świata.

Celem wycieczek jest również Figueras, w którym zobaczyć można Teatr – Muzeum słynnego surrealistycznego i ekscentrycznego twórcy Salvadora Dali. Z kolei turyści spędzający czas na Costa del Sol na pewno nie ominą Malagi – miasta, w którym urodził się jeden z najsłynniejszych artystów XX wieku – Pablo Picasso. Można tu zobaczyć wiele dzieł malarza prezentowanych w muzeum nazwanym jego imieniem oraz dom, w którym artysta spędził dzieciństwo. Zwiedzanie Hiszpanii to nieustająca podróż po świecie sztuki i możliwość bezpośredniego obcowania z najwspanialszymi dziełami i znanymi na całym świecie zabytkami.

Romantycznie nie znaczy nudno

Romantyczne wakacje nie ograniczają się tylko do długich spacerów i wylegiwania się na plaży. Dla wielu osób możliwość wspólnego spędzania czasu na różnego rodzaju rozrywkach i zabawie również ma nieocenioną wartość. Mieszkając w hiszpańskich hotelach, można do woli korzystać z animacji, zaplecza sportowego, zabiegów SPA, masaży czy łaźni tureckich oraz z uroków bogatego życia nocnego tutejszych kurortów. Ciekawą propozycją są również wycieczki fakultatywne, dzięki którym można zobaczyć np. multimedialne pokazy Magicznej Fontanny w Barcelonie, bawić się w parku wodnym w Lloret de Mar, uczestniczyć w wieczorach folklorystycznych i pokazach tańca flamenco bądź podziwiać panoramę Barcelony ze wzgórza Montjuic.

Ogrom wrażeń w romantycznych sceneriach

Hiszpania to idealny kraj dla zakochanych. Piękna, słoneczna pogoda, urzekające krajobrazy, światowej klasy zabytki, ciekawa kultura oraz specyficzny luz tutejszych mieszkańców powodują, że wszelkie codzienne troski i obowiązki przestają się liczyć, a uczucia odżywają i nabierają nowego znaczenia. Wakacje spędzone w tym fascynującym miejscu to wspaniała przygoda i szansa na scementowanie i rozbudzenie każdego związku.

admin