Wczasy poza sezonem? Czemu nie! – najlepsze destynacje

kieszonkowy zegarek w piasku

Wczasy poza sezonem? Czemu nie! – najlepsze destynacje

Coraz więcej ludzi wybiera się na dłuższy urlop poza sezonem turystycznym. Jak się okazuje, można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca, w których poczujesz się jak na „pełnoprawnych” wakacjach. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Podpowiadamy, jakie kraje i regiony najlepiej jest odwiedzić w innych porach roku niż lato.

Malownicze południe – sycylijski raj

SycyliaSycylia jest idealnym miejscem na samochodową lub kolejową wycieczkę objazdową. Z tego względu możesz udać się na tą wyspę także poza sezonem letnim, gdy temperatury i stopień nasłonecznienia są umiarkowane. Nawet bardzo zatłoczone podczas wakacji miasto, takie jak Taormina, w miesiącach jesiennych bywa o wiele bardziej przyjazna. Równie idyllicznymi miejscami wartymi Twojej uwagi są na przykład Palermo, Katania, Ragusa oraz Cafal. Na uwagę zasługują także małe archipelagi – Wyspy Egadyjskie oraz Wyspy Liparyjskie. Są mniej popularnymi descynacjami, choć równie urokliwymi, co główna wyspa. Takie miejsca poleca się szczególnie tym turystom, którzy maja trochę więcej czasu i wybrali się na dłuższy urlop (np. dwa tygodnie i więcej) – co w sezonie, w którym ceny są o wiele niższe, jest szczególnie popularną opcją.

Iberyjska przygoda w Katalonii

Zatłoczone latem popularne kurorty, takie jak Costa Brava, okażą się prawdziwą oazą spokoju w sezonie pozaturystycznym. Katalonia to fantastyczna alternatywa dla turystów poszukujących różnorodnych wrażeń – we wspomnianym miejscu znajdziesz bowiem zarówno ciche przyrodnicze przystanie, jak i szalone lokalizacje imprezowe.

Masz szansę wejść na niektóre pirenejskie szczyty oraz pozwiedzać zabytkowe miejscowości, takie jak: Girona, czy Lleida. Możesz udać się na wycieczkę tematyczną, kulinarną lub artystyczną (np. śladem słynnego malarza, Salvadora Dalego).  Całodzienny spacer w umiarkowanych temperaturach okaże się o wiele mniej męczący, niż gdybyś przyjechał tu w lipcu, gdy panuje 40-stopniowy upał. Jest szansa, że zwiedzisz o wiele więcej, niż latem.

Zawsze ciepły Egipt

Egipt to prawdziwy hit dla wszystkich turystów, którzy chcą cieszyć się słońcem i umiarkowanymi temperaturami także zimą. Jeśli planujesz późnojesienny lub zimowy pobyt w kraju piramid, to pamiętaj o tym, że w tych porach roku raczej nie poleca się wylegiwania na plaży. Prawdziwe oblężenie przeżywają jednak centra miast oraz ośrodki Spa, których w tym kraju jest sporo. Jeśli więc chcesz uciec od polskiej, październikowo-listopadowej pluchy i zimna, to koniecznie obierz ten kierunek.

Dlaczego warto wybrać się na urlop poza sezonem?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których urlop poza sezonem szczególnie się sprawdzi.

Mniej turystów – jeśli męczą Cię tłumy na starówce i gwarne plaże, na których trudno o prawdziwy wypoczynek, to wakacje poza sezonem okażą się strzałem w dziesiątkę. (Zobacz oferty posezonowe na http://coraltravel.pl)Wciąż jeszcze obowiązuje tendencja do wyjeżdżania na urlop w okresie wakacyjnym. Wtedy też jest największe nagromadzenie turystów. Także miłośnicy pieszych szlaków powinni udać się w podróż np. w kwietniu lub w październiku. Wówczas można podziwiać przyrodę, nie martwiąc się o tłum innych spacerowiczów.

Niższe ceny – ten powód łączy się poniekąd z poprzednim punktem. Mniej popularne miesiące to mniejszy koszt. Szczególnie warto polować na oferty last minute. Wtedy można zaoszczędzić nawet do kilkadziesiąt procent w stosunku do ceny pierwotnej.

Lepsza jakość wypoczynku – jest to kwestia zależna od danego człowieka. Często jednak zdarza się, że chcemy wypocząć także wtedy, gdy w Polsce jest szaro i smutno i dopada nas tzw. handra. Wtedy warto spakować walizki, udać się do ciepłego kraju i zapomnieć o codziennych troskach. Taki wypoczynek może nas naładować pozytywnie nawet lepiej niż gdybyśmy zdecydowali się na wyjazd w lipcu.

Nietypowe widoki – podróżując latem, dostrzegasz w kraju tylko te obrazy, które ujęto na pocztówkach i w folderach turystycznych. Zupełnie innych estetycznie wrażeń dostarcza zwiedzanie znanego regionu np. w marcu lub w październiku. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, to na pewno będzie liczyć się dla Ciebie to, że przywieziesz ze sobą całkiem oryginalne, nietuzinkowe zdjęcia.

admin