W odwiedziny do greckiej bogini miłości

Greckie zabytki

W odwiedziny do greckiej bogini miłości

Grecja to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Jest to idealny pomysł na spędzenie niezapomnianego czasu ze swoją drugą połówką – piękna pogoda, krajobrazy oraz starożytna historia, której poznanie zagwarantuje nam wspólne, niebanalne przeżycia i wspomnienia.

Kolebka historii i kultury

miasto w GrecjiNajważniejsze starożytne zabytki i miejsca na skalę światową znajdują się właśnie w Grecji – to tutaj zobaczyć możemy między innymi Akropol ateński i Muzeum Akropolu, Meteory, czyli masyw skał z piaskowca położony w środkowej Grecji. Tutejsze skały mają wysokość do 540 m n.p.m, a na ich szczytach podziwiać możemy zespół monastyrów (klasztorów prawosławnych). Następnie Partenon, jedna z najważniejszych atrakcji Grecji, pochodząca jeszcze sprzed naszej ery. Jest to jeden z budynków – świątyń ateńskiego Akropolu wybudowany w stylu klasycznym, wręcz wizytówka Starożytnej Grecji.

Kolejną taką atrakcją, od wieków wpisaną w panoramę Grecji są Delfy – antyczne miasto i zarazem świątynia grecka.

Nie można również nie wspomnieć o atrakcjach samej stolicy – Atenach, które, oprócz mnogości zabytków, tętnią również życiem towarzyskim – miasto, niezależnie od pory dnia i nocy, po prostu nigdy nie śpi. Tam, u podnóża Akropolu, znajdziemy również Agorę, czyli główny plac, będący rynkiem w Starożytnej Grecji. Wszystkie wymienione miejsca to właśnie te, które, będąc na swojej pierwszej wizycie w Grecji, obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Słońce, plaże i..wyspy

Lindos to greckie miasto leżące na wyspie Rodos. Znajdują się tutaj ruiny antycznej, doryckiej świątyni, wzniesionej na cześć bogini Ateny, i to właśnie stąd zacząć możemy podróż po greckich wyspach i wylegiwanie się na plażach, równocześnie podziwiając ze swoją drugą połówką wschody i zachody słońca. To z pewnością przyciąga zakochanych w każdym miejscu na ziemi, a jeśli dodamy grecką atmosferę bogini piękna i miłości, spędzimy tam najbardziej romantyczne chwile w naszym życiu. Następnym takim miejscem, w którym połączyć możemy aktywne zwiedzanie i osobliwy wypoczynek jest Spinalonga – wyspa położona niedaleko od Krety. Na niej podziwiać będziemy mogli fortecę, zbudowaną przez Wenecjan w XVI wieku, a zaraz potem zejść na wybrzeże i zaczerpnąć trochę słońca, wylegując się na ciepłym, złocistym piasku. Sama Kreta przecież przyciąga miliony turystów z całego świata, warto zaznaczyć, że wycieczki do Grecji, z powodu niedawno przechodzonego przez kraj kryzysu, nie należą do najdroższych

admin