Romantyczny wyjazd we dwoje? Tunezja!

świece

Romantyczny wyjazd we dwoje? Tunezja!

Jeśli chcemy przeżyć niezapomniane chwile ze swoją drugą połówką, powinniśmy oddalić się od własnego kraju na 3 godziny lotu samolotem – do Tunezji, państwa położonego w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Łatwo jest się tam dostać, ponieważ ten wariant wakacyjny jest na tyle popularny, że często da się zakupić bilety lotnicze w bardzo okazyjnych cenach. Co więcej, od Polaków na wjazd do Tunezji nie wymaga się wizy, o ile tylko nie chcemy spędzić w tym kraju więcej, niż 90 dni.

Dlaczego Tunezja?

Turyści z Polski chętnie wybierają ten kraj, ponieważ piękna pogoda jest tam pewnikiem. Nie musimy martwić się, że zapłacimy za swój wyczekiwany urlop, dojedziemy na miejsce i nie wyjdziemy z hotelu z powodu kiepskich warunków pogodowych. Oprócz tego, w Tunezji każdy znajdzie coś dla siebie – nawet pary miejące różne, odmienne upodobania i oczekiwania będą w stanie pogodzić warianty wypoczynku, jakie oferuje ten piękny kraj. Jest w nim zarówno mnóstwo miejsc przeznaczonych dla spokojnego odpoczynku, jak i wiele ciekawych obiektów i zabytków z różnych epok, między innymi dobrze zachowania miasta rzymskie czy chociażby sama stolica państwa.

Co zobaczyć?

skały w TunezjiPodróż we dwoje dobrze jest zacząć od stolicy Tunezji – Tunis, oddalony zaledwie o 10 km od Zatoki Tuniskiej na Morzu Śródziemnym. Jeśli ze swoją drugą połówką nastawieni jesteśmy na zwiedzanie, będziemy mieli w tym mieście pełne „nogi” roboty. Przede wszystkim wszelkie budynki sakralne: meczety oraz świątynie, najróżniejsze pałace, każdy z własną historią oraz zespół pałacowy Bardo z XVIII i XIX wieku, będący współcześnie siedzibą Muzeum Narodowego – to w nim zobaczyć możemy słynną kolekcję rzymskich mozaik.

Dla zakochanych stolica z pewnością będzie doskonałym wariantem. Po całodziennym zwiedzaniu można się przejść ulicami Starego Miasta, wprost idealnymi do wypełnienia romantycznej podróży. Medyna, czyli zabudowa owego Starego Miasta od 1979 roku wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z pewnością więc porazi nas swoim urokiem i zapewni niezapomniany spacer przy zachodzącym słońcu. Oprócz tego, jak każde centrum, tętni życiem – będziemy mogli wraz ze swoim partnerem/partnerką usiąść w jednej z kafejek czy restauracji i zjeść prawdziwą romantyczną kolację we dwoje – nikt nam nie przeszkodzi, ponieważ znajdujemy się setki kilometrów od domu i znajomych.

Z dala od miasta

Kiedy opuścimy stolicę Tunezji, możemy przełączyć się na odpoczynek z dala od wielkomiejskiego szumu. Odpoczynek połączony ze zwiedzaniem lub bez niego – możemy zabrać swoją drugą połówkę na Saharę i tam liznąć elementy zupełnie odmiennej kultury – takie, których w Polsce nie znajdziemy. Na skraju Sahary leży wieś Matmata, jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc tego kraju. We wsi tej znajdują się domostwa wyżłobione w skale oraz osiedla berberyjskich plemion ulokowane na szczytach wzgórz. Niektórzy zapytają, dlaczego na romantycznym wyjeździe w ogóle zawracać sobie głowę zwiedzaniem – właśnie dlatego, żeby po powrocie łączyła nas nie tylko piękna opalenizna, ale i niezapomniane wspomnienia oraz uczucie, że tylko my dwoje widzieliśmy takie miejsca.

Trochę słońca

Tunezja, jako jeden z ciepłych krajów, posiada niezliczoną ilość plaż i kurortów – każdy odnajdzie swoje miejsce, ponieważ złocistego wybrzeża starczy dla każdego. To chyba jeden z najlepszych wariantów na romantycznie spędzony czas – najpierw cały dzień wylegiwać się na plaży, popijając chłodne drinki i koktajle, żeby później, do samego końca podziwiać zachodzące słońce. Jednym z takich miejsc są plaże w Sidi Ali el-Mekki, Dżerba, dająca również możliwość gry w golfa i skorzystania z lekcji kitesurfingu lub też Bizerta, port nad Morzem Śródziemnym.

Nie ma na co czekać

Miejsc w Tunezji jest tyle, że, jak już zostało wyżej wspomniane, każda para znajdzie tutaj coś dla siebie i wykorzysta czas w tym kraju maksymalnie dobrze. Taka wycieczka nie jest droga – wystarczy usiąść ze swoim wybrankiem/wybranką i prześledzić oferty.

admin