Wakacyjna walizka – czego nie zabierać na urlop za granicą

Wakacyjne walizki

Wakacyjna walizka – czego nie zabierać na urlop za granicą

Pakowanie może okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli planujesz wakacje za granicą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co według nas jest zdecydowanie zbędne w urlopowym bagażu.

Nadmiar gotówki

Zastanawiasz się, czy cały budżet powinieneś przed wyjazdem wymienić na lokalną walutę? Dowiedz się, czy w kraju, do którego się wybierasz można bez problemu płacić kartą. Niewielki zapas gotówki jest dobry na początek, ale często bardziej opłaca się płatność bezgotówkowa, a w niektórych przypadkach jest to jedyna możliwość, na przykład gdy chcesz wynająć samochód. Pamiętaj, że podczas podróży będziesz przebywać w różnych zatłoczonych miejscach, a jak wiadomo – losu lepiej nie kusić.

Rzeczy, których nie wypróbowałeś

Przygotowując się na długo wyczekiwany wyjazd, często wpadamy w wir zakupów. Nie ma w tym nic złego, ale na wakacje nie zabieraj rzeczy, których nie udało Ci się sprawdzić. Jeśli buty okażą się niewygodne, a aparat fotograficzny zbyt trudny w obsłudze, unikniesz problemów podczas urlopu.

To, co niedozwolone

Przed podróżą samolotem dowiedz się, jakich przedmiotów z całą pewnością nie możesz zabrać na pokład. Dzięki temu nie będziesz musiał pozostawiać na lotnisku wartościowych rzeczy, których przewożenie jest zabronione. Przygotowania zacznij od sprawdzenia wymiaru Twojej torby – każda lotnicza linia ma inne wytyczne. Żeby usprawnić kontrolę na lotnisku, nie zakładaj na siebie przedmiotów z metalowymi elementami (które podczas kontroli będziesz musiał zdjąć), a wszystkie płyny w 100-mililitrowych pojemnikach umieść w przeźroczystej kosmetyczce.

Zbędne rzeczy

Zbędny bagażWybierasz się do Egiptu? Nie musisz pakować kilku kompletów ciepłych ubrań. Jeśli natomiast celem Twojej podróży jest Barcelona, nie zabierzesz sprzętu do nurkowania. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu i dopasuj do nich zawartość walizki. Może okazać się, że hotel zapewnia dostęp do świeżych ręczników, suszarki oraz kosmetyków. Zaplanuj też wolne miejsce na pamiątkowe zakupy.

Celem wakacji jest przede wszystkim wypoczynek – najważniejszą rzeczą, jaką powinieneś zostawić w domu są więc oczywiście wszelkie zmartwienia!

admin