ZEA – dla miłośników luksusu i egzotyki

ZEA – dla miłośników luksusu i egzotyki

Cudownych, egzotycznych miejsc, wręcz wymarzonych do wypoczynku jest na świecie bardzo wiele. Wybór naprawdę idealnego nie jest wcale w tej sytuacji łatwy. Czasem sugerujemy się opinią innych, nieraz kierowani własną intuicją wybieramy miejsce, które nam powinno najbardziej odpowiadać. Nierzadko jest też po prostu tak, że któreś państwo nas po prostu od dawna nas fascynuje i to jest ten czynnik, który każe nam tam wreszcie wyruszyć i naocznie poznać to, co zachwyca nas od dawna.

Jednym z takich niezwykle egzotycznych i fascynujących miejsc są niewątpliwie Zjednoczone Emiraty Arabskie. To składające się z siedmiu emiratów, bardzo bogate państwo jest celem podróży wielu Europejczyków. Fascynuje, zachwyca, nie daje o sobie zapomnieć na długo. Oczywiście najsłynniejszym i najbardziej luksusowym z nich jest Dubaj. To właśnie on jest jednym z najliczniej odwiedzanych miast w emiratach. Może robić wrażenie miasta bardzo nowoczesnego, ale należy pamiętać o tym, że mimo to jest to kraj muzułmański ze swoimi tradycyjnymi wartościami i trzeba uważać, by ta nowoczesność nie była dla nas myląca. Religią obowiązująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest przecież Islam, a to niesie ze sobą pewne ograniczenia. Twarde zasady tej religii nakazują nie spożywać alkoholu, szczególnie w miejscach publicznych, jak również nie afiszować się z okazywaniem sobie uczuć. Oczywiście stroje kąpielowe panie mogą mieć, ale wyłącznie na plaży i nigdzie poza nią. Zwiedzanie meczetów tylko po zdjęciu butów i w przypadku pań zakryciu ramion i dekoltu.

ZEACo zatem ciągnie tutaj tylu turystów w sytuacji, kiedy są zmuszeni uważać na zakazy? Przede wszystkim cudowny krajobraz z przepięknymi plażami i pustynnym, gorącym klimatem. Amatorzy leniwego wypoczynku na piaszczystych plażach poczują się tutaj jak w niebie. Ponadto wszechobecny luksus jakiego tam doświadczymy, nie jest bez znaczenia – łakniemy go wszystkimi zmysłami, a akurat w tym miejscu jest z czego czerpać. Luksusowych hoteli, na najwyższym, światowym poziomie jest tutaj wiele. Warto rozważyć w tej kwestii najbardziej luksusowy Dubaj.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to także wiele niezwykle atrakcyjnych zabytków. Nie sposób nie odwiedzić najsłynniejszych meczetów jakimi są Wielki Meczet Sheikh Zayed i Meczet Jumeirah, czy też nie wjechać na Burdż Chalifa w Dubaju – to najwyższy budynek świata liczący 124 pietra. Wieża Arabów – to kolejne miejsce na tej liście. Dubaj to także wspaniałe i sławne Fonntanny, które robią niesamowite wrażenie szczególnie, kiedy oglądamy je nocą. Warto wybrać się również do Muzeum Cywilizacji Islamskiej i Ajman Museum. Wakacje w Zea to także ogromny wybór rezerwatów przyrody, parków wodnych, czy parków rozrywki.

Mieszkańcy są ludźmi niezwykle przyjaznymi i otwartymi. Niejednokrotnie może zdarzyć się, że zostaniesz przez nich na zaproszony na poczęstunek lub kawę. Jeśli nie chcesz urazić osoby zapraszającej, nie powinieneś odmawiać. W sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał Ci coś ofiarować – po prostu przyjmij i podziękuj. Turyści są traktowani tutaj z szacunkiem i z pewnością szybko to zauważysz. Najważniejszym świętem jest tutaj Ramadan. Musisz przygotować się na to, że do zachodu większość pubów czy kafejek jest zamknięta, lub też pracują o wiele krócej. Ramadan kończy się czterodniowym świętowaniem, wówczas wszyscy mają wolne. Warto, abyś w czasie tego święta przestrzegał zasad i nie spożywał posiłków w miejscach publicznych.

Zapewne jesteś ciekawy, co możesz zjeść w tak egzotycznym kraju? Oczywiście kuchnia jest bardzo zróżnicowana, ponieważ mieszka tutaj ponad sto różnych narodowości. Tradycyjną kuchnię arabską będziesz mógł poznać poza hotelem, w niewielkich restauracjach czy na ulicach. Jej podstawą są ryby, mięso wielbłądzie i mleko, suszone daktyle oraz nieodłączne przyprawy, takie jak kminek, imbir, goździki, szafran i gałka muszkatołowa. Zjednoczone Emiraty Arabskie nadal Cię fascynują? Wybierz się więc tam i na własnej skórze poczuj tę egzotykę.

admin