Wakacje w Turcji – atrakcje dla singli

Turcja

Wakacje w Turcji – atrakcje dla singli

Wakacje spędzone bez drugiej połówki nie muszą być nudne, szczególnie jeśli jako cel podróży obierzemy słoneczną Turcję. W tamtejszych kurortach single mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji, które umożliwią im nawiązanie nowych znajomości.

Aktywny wypoczynek

Kiedy leniwe wylegiwanie na słońcu nam się znudzi mamy do dyspozycji szeroki pakiet atrakcji dla aktywnych. Wybrzeże tureckie to idealne miejsce dla amatorów nurkowania lub osób, które pragną spróbować swoich sił w tym sporcie. Wzdłuż całej riwiery spotkać można liczne ośrodki nurkowe oferujące wynajem sprzętu, pakiet szkoleń oraz podwodne wyprawy z instruktorem. Single bojący się nurkowania z butlą mogą spróbować nieco łagodniejszej formy tego sportu – snorkelingu. W Turcji bez problemu wypożyczymy płetwy i maskę z rurką, dzięki którym będziemy  bezpiecznie obserwować podwodny świat blisko brzegu. W Turcji oprócz nurkowania można też spróbować kite i windsurfingu, jazdy na nartach wodnych czy motorówce. Warto zarezerwować też jeden dzień na wycieczkę statkiem. Każdego ranka z tureckich portów odpływają rejsy imprezowe, na pokładzie cały dzień gra muzyka i leje się alkohol, uczestnicy zwiedzają dzikie wyspy, kąpią się w morzu i opalają.

Nie tylko plaża

Nawet mniejsze kurorty tureckie mają doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, dlatego nie będziemy się w nich nudzić nawet po zejściu z plaży. To właśnie popołudniami miasta budzą się do życia, otwierane są lokale gastronomiczne i sklepy z pamiątkami. W nieco większych miastach możemy też wybrać się do wesołego miasteczka, parku wodnego czy klubu fitness.  Single pragnący dobrze się bawić do białego rana najlepiej będą się czuli w takich kurortach jak Belek, Antalya czy Alantya. W każdym z nich znajdziemy duże kluby nocne zaopatrzone w kilka sal tanecznych, oferujących różnorodną muzykę. W sezonie letnim organizowane są też wieczory tematyczne, konkursy karaoke czy koncerty muzyków na żywo. W Turcji można też wziąć  udział w całonocnej imprezie na plaży.

admin