Wakacje singla w Bułgarii

Wakacje singla w Bułgarii

Coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wakacji w pojedynkę. Nic w tym dziwnego, znacznie łatwiej jest podróżować samemu z kilku względów. Wyjazd można zaplanować na ostatnią chwilę, zwłaszcza że jest sporo ofert last minute. Skorzystanie z tej opcji może przynieść bonus w postaci tańszych biletów lotniczych lub obniżonej ceny całej wycieczki.

Kiedy i jak planować?

Najlepiej zrobić to teraz lub poczekać i zdecydować się tuż przed wakacjami. Podróżując w ten sposób, jesteście niezależni, sami decydujecie gdzie, kiedy i na jak długo chcecie wyjechać.

Dobry kierunek

Wczasy w Bułgarii były popularne kilkanaście lat temu, ale dziś znów wraca moda na wypoczynek wybrzeżu Morza Czarnego. Sezon w Bułgarii trwa od czerwca do sierpnia, ewentualnie początki września też wchodzą w grę. Jeśli jesteś singlem, szukasz ciszy i odpoczynku, spędzenie urlopu w Bułgarii z pewnością przypadnie Ci do gustu. Na miejscu skorzystasz z uroków pięknych, złotych plaż i kąpieli w morzu.

Dla lubiących aktywność

Dla tych, którzy spragnieni są słońca oraz aktywnego wypoczynku, polecane są słynne kurorty – Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, czyli najpopularniejsze miejsca w Bułgarii. Szereg możliwości uprawiania sportów przyciąga aktywnych. Ponadto ceny są stosunkowo niskie, w porównaniu z innymi miastami w Europie, co nie jest bez znaczenia dla potencjalnego klienta. Na miejscu funkcjonuje wiele restauracji, barów i dyskotek. Można też nabyć wiele ciekawych pamiątek.

Wiedzieliście o tym?

W Bułgarii, w przeciwieństwie do Polski, kręcenie głową z boku na bok oznacza aprobatę, a skinienie z góry na dół – zaprzeczenie. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć nieporozumień.

Zwiedzanie

Miłośnicy zabytków mogą zacząć od Warny, gdzie oprócz starych budowli, kwitnie kultura i sztuka współczesna. Następnym ciekawym miejscem jest miasteczko portowe Nesebyr, gdzie znajdują się wąskie uliczki i zabytki ukazujące architekturę Bałkanów. To tylko mała część tego, co warte jest zobaczenia w czasie wakacji w tym malowniczo położonym kraju.

Pamiątka z podróży

Bułgaria słynie z Doliny róż, więc jako pamiątkę możecie kupić olejek różany, składnik najdroższych paryskich perfum. Ich zapach bez wątpienia będzie przypominał o wakacjach w Bułgarii.

admin