Wakacje z dziećmi w Grecji? Czemu nie!

Rodzice

Wakacje z dziećmi w Grecji? Czemu nie!

Każdego roku nadchodzi moment decyzji o kierunku wakacyjnych wojaży. Ofert na rynku jest tak wiele, że nie wiadomo, którą wybrać. Wśród nich Grecja wydaje się szczególnie interesująca. Dlaczego?

Morze i piaszczyste plaże

plażaWybierając się nad morze z dziećmi, warto upewnić się, że trafimy tam, gdzie dostępna jest piękna, piaszczysta plaża. Plaże kamieniste mają wprawdzie swój urok, ale nie sprawią takiej frajdy naszym pociechom. W Grecji nietrudno jest o miejsce z pięknym, złotym piaskiem. Rodos, Kos czy Kreta nie słyną wyłącznie z atrakcji turystycznych, ale głównie z ciepłej wody i pięknych plaż, na których godzinami można bawić się z dzieckiem. W związku z tym nad każdym z greckich mórz trudno o nudę. Cudowna pogoda i piękne otoczenie gwarantują udany czas na plaży zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

 

Animatorzy dla dzieci w greckich hotelach

Nie ma co ukrywać, że hotele Hellady uczestniczą w wyścigu o klienta. Wygrać go można także z pomocą rozrywek zapewnianych przez animatora. Jeszcze jakiś czas temu bawił on głównie dojrzałych urlopowiczów, obecnie jednak projektuje się podobną ofertę dla dzieci. Korzystając z wczasów proponowanych przez polskie biura podróży, możemy nawet wybrać miejsca z zabawami dla naszych pociech po polsku.

Jest to ogromny plus, gdyż osoba animatora dla dzieci pełni w pewnym stopniu funkcję opiekuna, któremu można powierzyć pieczę nad swoim potomstwem. Dla dorosłych daje to możliwość złapania oddechu i relaksu bez konieczności ciągłej opieki. Który rodzic nie czeka na błogosławieństwo takich chwil?

Oferta animacyjna gwarantuje zazwyczaj, że młodzież nie będzie spędzać dnia na nudzie Dobry animator ma w zanadrzu mnóstwo gier i zabaw, którymi urozmaica czas. Ponadto sprawuje pieczę nad całą grupą urwisów, a nie nad jednym czy dwojgiem dzieci. Oznacza to, że nasze pociechy spędzą przynajmniej kilka godzin w towarzystwie rówieśników.

Wodne przygody

W Grecji trudno o zakątek, w którym brakuje parków wodnych. Dzieci uwielbiają takie miejsca, dlatego zdecydowanie warto się do nich wybrać.

Aquaparki są pełne zjeżdżalni, basenów i fontann dostosowanych do osób w każdym wieku. W każdym znajdziemy i głębszy basen dla osób pływających, i brodziki dla dzieci. Niektóre atrakcje są nawet zaprojektowane tak, aby mogły sprawiać radość ludziom w każdym wieku. Co bardziej interesujące, część hoteli posiada własne aquaparki, które zapewniają podobne wrażenia. Większość z nich jest odrobinę mniejsza niż te, do których trzeba dojechać, ale czy ma to większe znaczenie, skoro każdy park tego typu składa się z podobnych elementów? Poza tym bez problemu można odwiedzić obydwa miejsca.

Nie mniej interesujące są ogrody zoologiczne i akwaria na terenie Grecji. Zwierzęta są przecież tym, co uwielbiają wszystkie dzieci i większość dorosłych. Zobaczenie zwierząt lądowych na pewno okaże się niezwykłą przygodą, ale jeśli wolimy pozostać w morskich klimatach, możemy wybrać się do podwodnego ZOO. Cała rodzina będzie zachwycona małymi, kolorowymi rybkami, oryginalnymi płaszczkami i rekinami pływającymi w zasięgu ręki.

Inne atrakcje w pięknej Grecji

Nie ma wątpliwości, że Grecja to naprawdę raj dla osób, które lubią spędzać czas na wiele sposobów. Hellada to nie tylko piękne wyspy, morze i hotele. Na jej obszarze (także kontynentalnym) znajdziemy wiele innych urzekających terenów i ciekawych rozrywek. To właśnie tam można skosztować przepysznych dań śródziemnomorskiej kuchni i na własne oczy zobaczyć miejsca, w których rodziła się nasza cywilizacja. Na pewno warto się tam wybrać przynajmniej raz i pokazać dzieciom wszystko to, co wydaje się bliskie każdemu Europejczykowi.

 

admin