Wakacje z animacjami dla dzieci w Hiszpanii

Wakacje z animacjami dla dzieci w Hiszpanii

Tegoroczne wakacje nadejdą już niebawem. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o zaplanowaniu letniego wypoczynku. Oczywiście, jeśli chcecie pojechać z dziećmi, dopiero koniec czerwca wchodzi w grę, wówczas zaczynają się dwa miesiące wakacji. Dobrym miejscem na letni odpoczynek jest Hiszpania, tam pogodę będziecie mieli zagwarantowaną. Leniuchowanie na plaży, kąpiele w ciepłych wodach i poobiednia sjesta sprawią, że czas będzie płynął wolniej i przyjemniej.

Jak to zrobić?

Planując pobyt za granicą, można zdać się na biuro podróży. Doradcy przedstawią wiele ofert i pomogą w organizacji wypoczynku oraz w wyborze najlepszej opcji. Dzięki temu zyskacie pewność, że wszystko zostanie załatwione jak należy. Pracownicy biura zamówią hotel czy pokój odpowiedni dla Waszej rodziny, zajmą się transportem, a nawet pomocą już na miejscu po dotarciu do hotelu. Co najważniejsze, można wybierać, przebierać w ofertach, oszczędzając przy tym własny czas i pieniądze.

Hiszpania jest pięknym krajem, nastawionym, na przyjmowanie turystów. W poprzednim roku odwiedziło ją 80 milionów obcokrajowców, a to rekordowa liczba. Wiele dobrych hoteli i kurortów dba o dobre samopoczucie gości, proponując ciekawe zajęcia dla dorosłych i dzieci oraz zwiedzanie okolicznych zabytków.

W hotelu

Miejscowe kurorty i hotele przygotowują wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, nawet tych najmniejszych. Dorosłym oferowane są wycieczki do ciekawych miejsc, a także korty tenisowe, dyskoteki, salony spa, siłownie i wiele innych. Z kolei dzieciom organizatorzy proponują: brodziki, place zabaw i animacje. Te ostatnie prowadzone są przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi które organizują zajęcia z maluchami, m.in.: malowanie buziek, zabawy balonikami czy inne rozwijające dziecięcą kreatywność.

Aby zaspokoić potrzebę ruchu, proponuje się różnego rodzaju zabawy w wodzie, zjeżdżalnie różnej wielkości, dmuchane zabawki wodne, gry zręcznościowe i logiczne. Dzieci nie mają czasu się nudzić. Ponadto rodzice mogą zamówić opiekę dla dziecka, na czas swoich zajęć. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ nie wszystkie zajęcia proponowane dorosłym okażą się bezpieczne dla dziecka.

Gdzie można pojechać?

Teneryfa to najpopularniejsza wyspa Hiszpanii, warto poznać jej walory turystyczne. Jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi.

Loro Park stanowi zespół trzech ciekawych obiektów: ogrodu botanicznego, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki. Tu na pewno dzieci będą się dobrze bawiły przez cały dzień. Występy delfinów czy lwów morskich to niesamowite widowisko, które bez wątpienia zainteresuje najmłodszych.

Siam Park to największe w Europie wodne królestwo. Ogromna powierzchnia parku, mnóstwo zjeżdżalni, wieczorne pokazy fajerwerków i wiele innych atrakcji – zrobią niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Rodzinne wycieczki edukacyjne

Jedną z niecodziennych atrakcji jest wyprawa szlakiem zmysłów. Poznawanie świata przy użyciu różnych zmysłów z pewnością okaże się wyjątkowym doświadczeniem. Tematyczny szlak pozwala odkryć różnorodność Teneryfy, unikalnych lasów laurowych. Podczas przechadzki zwróćcie uwagę na wykorzystywanie zmysłów, które z nich są najbardziej przydatne w poznawaniu otaczającego świata?

Podobnym doświadczeniem będą odwiedziny w Teide National Park, czyli wyprawa na wulkan. Zabierając całą rodzinę, warto zaopatrzyć się w kilka warstw ubrań, ponieważ wchodzenie na coraz wyższy poziom sprawia, że zmienia się mikroklimat i na szczycie może być dość zimno. Widok z samej góry jest niesamowity, a przy dobrej pogodzie można zobaczyć sąsiadujące wyspy kanaryjskie.

Kto marzył o zobaczeniu piramid na własne oczy ma taką okazję, przebywając w wiosce Guimar, gdzie znajduje się sześć piramid schodkowych.

Takie wycieczki są ciekawą formą spędzenia czasu, jednocześnie stanowią dobrą lekcję geografii, nie tylko dla najmłodszych.

Niesamowite atrakcje przyrodnicze

Rejs łodzią podwodną, przystosowaną dla turystów będzie wielkim przeżyciem i wyjątkową wyprawą do podwodnego świata, który odkryje przed Wami najpiękniejsze ogrody z mnóstwem egzotycznych ryb, delfinów czy wielorybów, zamieszkujących Ocean Atlantycki.

admin