Dwa tygodnie w Egipcie – najlepsze atrakcje

Egipt

Dwa tygodnie w Egipcie – najlepsze atrakcje

Wśród turystów odwiedzających Egipt największą popularnością cieszą się dziesięciodniowe wycieczki, jednak niektórzy szczęśliwcy wybierają też dwutygodniowe turnusy. W trakcie dłuższego pobytu można zwiedzić znacznie więcej zabytków, z których słynie ten piękny kraj.

Rejs po Nilu

Ogromnym powodzeniem wśród podróżnych odwiedzających Egipt cieszy się tygodniowy rejs statkiem wzdłuż Nilu, poprzedzony kilkoma dniami wypoczynku na lądzie. Turyści zostają zakwaterowani na pokładzie wygodnego statku i każdego dnia dopływają do innego portu. Zwiedzanie zaczyna się od Luksoru, dawnej stolicy kraju, w której można zobaczyć Dolinę Królów, pełna wspaniałych zabytków starożytnego świata. Kolejne dni upływają na zwiedzaniu świątyń w Edfu, Wielkiej Tamy Asuańskiej, zespołu świątyń w Abu Simbel oraz doliny Deir El Bahari.

Dzień na pustyni

Jednym z ważniejszych punktów wycieczki do Egiptu jest wyjazd w głąb Sahary, urozmaicony licznymi atrakcjami. Pustynne wydmy można obserwować w trakcie jazdy na wielbłądzie, już sama przejażdżka na tych egzotycznych zwierząt to wspaniała zabawa. Zamiast wielbłądów można wybrać też jeep safari lub jazdę na quadach.  Stałym elementem wycieczki na Saharę jest wizyta w wiosce Beduinów, pustynnego ludu od wieków zamieszkującego te tereny. Tubylcy są bardzo serdecznie nastawieni do turystów, zostaniemy tam ugoszczeni filiżanką herbaty i drobnym poczęstunkiem. W trakcie kilku godzin spędzonych w wiosce można obserwować zwyczaje Beduinów, odwiedzić pustynny meczet, oraz zobaczyć przedstawienie folklorystyczne.

Ziemia Święta

Dwutygodniowy pobyt w Egipcie jest doskonałą okazją do odwiedzenia Jerozolimy. W trakcie dwudniowej wycieczki będziemy mieli okazję zobaczyć miejsce kultu trzech religii: chrześcijańskiej, judaistycznej i muzułmańskiej. Najwięcej zabytków zlokalizowanych jest na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, znajdziemy tam m.in. Ścianę Płaczu, Meczet Al.-Aksa oraz Kopułę na Skale. Warto też wspiąć się na szczyt Góry Oliwnej, z której rozpościera się malowniczy widok na całą starówkę. Będąc w Jerozolimie, warto odwiedzić też tamtejsze muzea: Holocaustu, archeologiczne im. Rockefellera, czy też Instytut Sztuki Islamskiej.

Pozostałe atrakcje

Nie można wyjechać z Egiptu, nie zobaczywszy wcześniej piramid, dlatego wycieczka do Gizy to dla podróżnych stały element wczasów. Kompleks budowli umieszczony jest na peryferiach miasta, znajdziemy tam m.in. piramidę Cheopsa, Chefrena, Mykerinosa, a także monumentalny posąg Wielkiego Sfinksa. Miłośnicy nurkowania głębinowego powinni z kolei wybrać się na wycieczkę do rezerwatu Sharm El Naga, znajdującego się pod wodą. Razem z instruktorem uczestnicy przemierzają piękną rafę koralową, podziwiając różnobarwne żyjątka wodne. Podróżni pasjonujący się architekturą sakralna mogą wyruszyć na wycieczkę na Pustynię Arabską, gdzie znajdują się wspaniałe klasztory koptyjskie – św. Antoniego i św. Pawła. Oba kompleksy wzniesiono na początku naszej ery, w środku można podziwiać wspaniałe freski koptyjskie. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

admin