Turcja – niesamowity kraj kontrastów

Turcja – niesamowity kraj kontrastów

Poszukując atrakcyjnego miejsca do wakacyjnego wypoczynku, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę Turcję i to naprawdę z wielu powodów. O Turcji zwykło się mawiać , że jest to państwo kontrastów i przy bliższym poznaniu tego kraju, nie sposób nie potwierdzić tego stwierdzenia. W czym te kontrasty widać najlepiej? To tutaj właśnie antyczne, niepowtarzalne zabytki występują tuż obok niezwykle nowoczesnych metropolii. To również miejsce, w którym Europa wręcz dotyka Orientu. Przyjeżdżając tutaj masz możliwość zetknięcia się z całkowicie odmienną religią, kulturą i obyczajami.

Islam – co Ci wolno, a czego nie?

Turcja jest krajem, gdzie dominującą religią jest Islam, a będąc tutaj szybko dostrzeżesz, jakie niesie to ze sobą ograniczenia. Turyści musza mieć na uwadze, że niedozwolone jest tutaj spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czy namiętne okazywanie sobie uczuć. Trzeba także pamiętać o tym, że strój kąpielowy jest dozwolony jedynie na plaży, a panie ponadto powinny zadbać o to, by ich odzież nie była wyzywająca. Te zakazy jednak w niczym nie umniejszają jej uroku, a nawet śmiało można powiedzieć, że bardzo uduchawiają turystów, ponieważ zetknięcie z inną religią i jest naprawdę emocjonującym przeżyciem.

Turcja? Gdzie najlepiej się wybrać?

TurcjaPopularne kurorty? Co najmniej kilka jest naprawdę godnych uwagi. Çeşme – najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą uprawiać windsurfing, lub kite-surfing. Kolejną bardzo znaną turecką miejscowością jest tętniąca życiem przez całą dobę Alanya. Następny czołowy kurort, oferujący szeroki wybór dyskotek i lokali to Kuşadası. Piaszczyste plaże, cudowne słońce, lazurowa woda – tego tutaj z pewnością nie zabraknie.

Turcja to także wiele zabytków, o których nie sposób nie wspomnieć. To prawdziwy raj dla ludzi zainteresowanych historią. Przede wszystkim wart uwagi jest z Stambuł. To miasto jak żadne inne choćby z uwagi na położenie, ponieważ rozłożone jest na dwóch kontynentach. Tutaj też powiew orientu czuć dosłownie na każdym kroku. W żadnym innym mieście nie dostrzeżesz obok siebie biedy kontrastującej z ogromnym bogactwem jakiego tutaj nie sposób nie zauważyć. Tutaj historyczne zabytki występują tuż obok bardzo nowoczesnych budowli.

Oczywiście Turcja to nie tylko Stambuł. Warto zobaczyć także ruiny antycznej potęgi, czyli Troję, Assos – krainę Arystotelesa., czy święte miejsce chrześcijan – Meryemana. To takie wymagane minimum.

Tureckie jedzenie?Po prostu przepyszne. Warto skosztować jak smakuje słodka przekąska – bakława i sławne icli fofte – przepyszne, małe smażone kotleciki.

admin