Singapur – najczystsze miasto świata

Singapur – najczystsze miasto świata

Uwielbiasz podróże do ciekawych miejsc. Fascynują Cię egzotyczne, dalekie kraje? Jeśli tak, to z pewnością powinieneś odwiedzić także Singapur . To bardzo małe, położone na południowym krańcu półwyspu Malajskiego wyspiarskie państwo jest jednym z najmniejszych, oraz najzamożniejszych państw na świecie. To ulokowana tuż pod równikiem wyspa, na której w zasadzie przez cały rok panuje bardzo wysoka temperatura. Jeśli dodamy do tego występującą tutaj mieszankę różnych kultur zawierającą wpływy malajskie, hinduskie i chińskie, nowoczesne centra rozrywkowe i niezwykle egzotyczne jedzenie, nie można nie potwierdzić, ze jest to jedno z najbardziej interesujących miejsc na ziemi.

Singapur jest miastem niezwykłym. Turystów fascynuje fakt że jest tu bardzo czysto. Niemożliwe jest spotkać kogoś pod wpływem alkoholu, bójek w zasadzie nie ma. Czym to jest spowodowane? Bardzo restrykcyjnym prawem. Obowiązuje tutaj szereg zakazów. Nie wolno śmiecić, palić w miejscu publicznym, nawet splunięcie na chodnik jest karalne. Zakazy dotyczą także środków komunikacji miejskiej. Za jedzenie, picie bądź żucie gumy grożą wysokie kary grzywny. W konsekwencji państwo jest niezwykle czyste, śmiało można powiedzieć, że sterylne.

To naprawdę niezwykły kraj i niezwykli ludzie. Na ulicach nie ma korków, a turystów zachwyca zachowanie Singapurczyków w środkach komunikacji miejskiej. Spokojnie czekają na swoją kolej, nie przepychają się podczas wsiadania i zajmowania miejsc. Po prostu raj. Wato wspomnieć o samych mieszkańcach Singapuru. Większość z nich jest pochodzenia chińskiego, malajskiego bądź też hinduskiego. Dużą część stanowią także Europejczycy. Jest to jedno z nielicznych państw, w którym w nie ma jednej obowiązującej religii. Istnieje tu zarówno buddyzm, hinduizm i jak i islam. To, jakiego kto jest wyznania jest sprawa drugoplanową,

SingapurSingapurczycy są ludźmi otwartymi na obcokrajowców i co bardzo ważne, niezwykle pracowici i chętni do pomocy. W stosunku do turystów uprzejmi, ale starają się zachować dystans.

Singapur to miasto pełne ciekawych miejsc i zabytków, które warto zobaczyć. Będąc tu mamy okazję podziwiać świątynie buddyjskie, taoistyczne, hinduistyczne, oraz oczywiście meczety. Dzielnica kolonialna miasta obfituje z kolei w najwyższe budynki, kościoły, luksusowe apartamentowce i hotele.

Jeśli poszukujemy ciekawych miejsc historycznych, warto zobaczyć NUS Baba House, czy Fort Canning Park – które pośród tętniącego życiem miasta jest absolutną oazą ciszy i spokoju . Ciekawy jest też pomnik Merlion Park – symbol Singapuru, jak i przepiękny pomnik – Statue of Raffles. Singapur to także wiele miejsc kultu religijnego. Obowiązkowymi punktami do odwiedzenia powinny być Świątynia i Muzeum Zęba Buddy, Meczet Sułtański, oraz świątynia położona na obszarze Chinatown – Sri Mariamman Temple. To najważniejsze w tym mieście miejsca kultu religijnego , których zwiedzanie z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem duchowym każdego turysty.

Singapur to także inne atrakcje. Powinniśmy zobaczyć wspaniały spiralny most dla pieszych, który kształtem odzwierciedla model ludzkiego DNA, (szczególnie pięknie prezentuje się nocą), lub też umiejscowiony pośród zieleni most Henderson Waves. Będąc w Singapurze po prosto koniecznością staje się także wyprawa na Singapore Flyer, gdzie z klimatyzowanych wagoników można podziwiać Singapur z góry.

Państwo, którego mieszkańcy stanowią mieszankę wielu kultur, oczywiście nie może się nie poszczycić także doskonałą kuchnią. Można to znaleźć doskonałe dania , które są wynikiem przenikania się różnych kultur, a to właśnie przyczyniło się do powstania naprawdę unikalnych dań, które można przypisać jedynie Singapurowi. Co prawda nieoficjalnym, ale uznawanym za narodowe daniem jest tutaj bardzo smaczny Haianese Chicken Rice – czyli chiński ryż z kurczakiem. Koniecznie trzeba spróbować krabów z chili nazywanych tutaj – Chilli Crab, czy jajecznicy smażonej z małymi ostrygami Fried Oysters. Jest po prostu przepyszna.

 

admin