Romantyczny urlop w Turcji

Romantyczny urlop w Turcji

Wyjazd we dwoje do egzotycznej oraz malowniczej Turcji pozostawi za sobą niezapomniane wrażenia i wspomnienia. Poznajcie jej uroki i spędźcie tam razem romantyczne chwile.

Atrakcje dla zakochanych

Zapewne zastanawiacie się, co warto zwiedzić na miejscu. Jest mnóstwo punktów, które są godne uwagi. Między innymi malownicza Kapadocja, gdzie zobaczycie przepiękne wapienne tarasy Pamukkale. Z pewnością spodobają Wam się też pozostałości starożytnych miast: Troja, Efez czy Milet. Przy okazji wstąpcie do Stambułu słynącego z wielowiekowej historii. Pamiętacie film „Troja”? To właśnie w centrum miasta Canakkale, w miejscu dawnej Troi można zobaczyć ogromnego konia trojańskiego. Zdjęcia z tym słynnym obiektem okażą się świetną pamiątką z wakacji.

Bogactwo kulinarne Turcji

Na romantyczną kolację zjedzcie wyśmienite dania. Koniecznie zamówcie zupę corba, gozleme i pilaw. Aby symbolicznie uczcić Wasz związek, wypijcie dobry alkohol np. raki, turecki koniak czy wino. Po obfitym posiłku spróbujcie też popularnych słodyczy, takich jak chałwa, lokum, baklawa, orzechy w miodzie. Będziecie niezwykle zaskoczeni bogactwem smaków, które na długo pozostaną w pamięci.

Pamiątki z Turcji

Aby wspomnienia były jeszcze piękniejsze i trwalsze, sprawcie sobie małe prezenty w postaci upominków, kupując je na bazarach i w sklepach. Jednym z ciekawych drobiazgów jest szklany amulet – Oko Proroka. Element ma chronić przed złym i zazdrosnym spojrzeniem. Kolejne warte uwagi towary to ceramika czy wyroby skórzane. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą przypraw, które świetnie sprawdzą się w waszej kuchni, oraz turecką herbatę, uważaną za napój narodowy. Według Turków dzień bez herbaty jest dniem straconym.

Odpoczynek w progach hotelu

Po wycieczkach w sercu Turcji zachęcamy do skorzystania z różnych usług hotelowych, które zapewnią Wam luksusowe warunki. SPA czy wspólna kąpiel w jacuzzi to wspaniała okazja na odświeżenie i spędzenie romantycznych chwil. A po południu spędźcie razem czas na piaszczystej plaży lub wybierzcie się do klubu i tańczcie do białego rana.

admin