Rodzinny urlop na Riwierze Tureckiej

Rodzina trzymająca się za ręce

Rodzinny urlop na Riwierze Tureckiej

Podróżni szukający ciekawej destynacji na najbliższe wakacje z pewnością zainteresują tureckie kurorty nadmorskie. Można tam liczyć na znacznie więcej niż tylko piękną pogodę, również rodziny podróżujące z dziećmi będą zadowolone z wypoczynku.

Animacje to podstawa

Wybierając wycieczkę do Turcji warto zwrócić uwagę na to, czy w hotelu w którym będziemy nocować organizowane są animacje dla dzieci w języku polskim. Jest to wspaniała opcja dla rodziców, którzy chcieliby chociaż kilka godzin dziennie spędzić z dala od dzieci. Maluchy również zyskują wiele biorąc udział w stymulujących zabawach, w których trakcie mogą nawiązać nowe przyjaźnie. Każdego dnia plan zajęć jest inny, dzieci mogą bawić się na plaży w poszukiwaczy skarbów, grać w piłkę w basenie, czy też brać udział w konkursach plastycznych w hotelu. Poza tym każdego wieczora specjalnie dla najmłodszych gości organizowana jest dyskoteka, po szaleństwach na parkiecie każde dziecko zaśnie bez najmniejszego problemu.

Dodatkowe udogodnienia

Hotel z basenemHotele nastawione na gości podróżujących z małymi dziećmi często przeważnie pozbawione są barier architektonicznych, które uniemożliwiałyby sprawne manewrowanie wózkiem spacerowym. Poza tym w takiej placówce z pewnością znajdziemy bardzo dobrze wyposażony plac zabaw, położony z dala od słońca i hałasu, pośród zieleni. Na miejscu możemy też spodziewać się wypożyczalni sprzętu dla dzieci, m.in. wózków, kojców czy łóżeczek, często dostępne są także opiekunki dla dzieci zbyt małych na animacje.

Atrakcje w kurorcie

W sezonie letnim w Turcji w większości regionów można spotkać nowoczesne wesołe miasteczka, zapewniające mnóstwo wrażeń użytkownikom w każdym wieku. Bez problemu znajdziemy także parki wodne, które będą ciekawą alternatywą dla leniwego wypoczynku na plaży. Rodzinne wczasy można też urozmaicić wspólnym wyjściem na kręgielnie, bilard czy nawet do parku liniowego. Turcja jest też dobrym miejscem do podglądania podwodnej przyrody, a to dzięki dobrej przejrzystości wody. W każdym kurorcie można wypożyczyć maskę z rurką i płetwy i razem z dziećmi poobserwować dno morza.

 

admin