Rodzinne wakacje w Hiszpanii

Twierdza Zamek, Granada Hiszpania

Rodzinne wakacje w Hiszpanii

Hiszpania jest destynacją szczególnie polecaną rodzinom z dziećmi. Dzieje się tak z wielu powodów, a najważniejsze z nich przybliżymy w poniższym tekście.

Półwysep Iberyjski słynie ze swojej różnorodności. Kraj Basków na północy wydaje się innym światem niż Madryt czy Barcelona. Gorące, południowe wyspy są również jedyne w swoim rodzaju. Podejmując decyzję, zawsze można wybrać kierunek, który będzie interesujący dla całej rodziny. Szczerze mówiąc, po wakacjach w hiszpańskim słońcu, z pewnością będziecie chcieli wrócić, żeby zaznać go jeszcze więcej i poznać uroki innych regionów.

Dzieci będą zachwycone południowym, błękitnym morzem lub górami. Co najciekawsze, w Hiszpanii można znaleźć przepiękne miejsca, gdzie wysokie góry wznoszą się niemal prosto z morza. Szczególnie urokliwe pod tym względem są okolice zatoki biskajskiej, ale i w innych nadmorskich regionach nietrudno o takie krajobrazy. Nawet tygodniowe wakacje w Hiszpanii wystarczą, żeby skorzystać z wielu typów rozrywek. Wśród nich znajdą się wycieczki piesze, wędrówki, zwiedzanie, odwiedziny w parkach rozrywki i spędzanie czasu na plaży.

Przystępne jedzenie

Urlop z malcami często nastręcza problemów z jedzeniem. Nie chodzi o to, że jest ono szkodliwe, raczej o to, że nasze pociechy, przyzwyczajone do pewnych smaków kręcą nosem przy odkrywaniu innych. Rodzice, którzy nie chcą ich karmić przez dwa tygodnie wyłącznie frytkami i kurczakiem, a nie wykupili opcji all-inclusive, w Hiszpanii nie będą mieli problemów. Wśród tradycyjnych tapas (hiszpańskie przekąski), a także dań, które przywędrowały do Europy z Meksyku, znajdziemy mnóstwo propozycji podobnych do tego, co znajdujemy na naszych stołach. Gazpacho to przecież pomidorowa na zimno, a tortilla przypomina omlet połączony z ziemniakami. Wywodzące się z Ameryki Łacińskiej tortilla i quesadilla przypominają fast food, do którego ciągnie dzieci, a rodzice ze względu na ich dobro starają się je omijać.

A na deser? Churros z czekoladą, czyli przepyszny specjał jedzony na śniadanie lub jako deser. I starsi, i młodsi podróżnicy będą z nimi tęsknić jeszcze długo po powrocie z urlopu.

Hotele przyjazne rodzinom

dziceci na łące Hotele Półwyspu Iberyjskiego podążają za trendami rozwoju turystyki i stają się coraz bardziej dostępne dla rodzin. Oznacza to, że pobyt na miejscu okaże się wygodny oraz bezpieczny.

Dorośli mogą liczyć na (często bezpłatne) wypożyczenie sprzętu dla najmłodszych, takiego jak łóżeczka czy wanienki, a w niektórych przypadkach nawet butelek. W miejscach przyjaznym rodzinom menu dla dzieci jest rozbudowane, a w sklepikach dostępne są produkty dla najmłodszych, np. pampersy i słoiczki z posiłkami. Pamiętać należy jednak, żeby sprawdzić dostępność tego typu udogodnień.

Hotele zapewniają także mnóstwo atrakcji dla starszych urwisów. Prywatne parki wodne i place zabaw są niewątpliwym plusem, ale jeszcze większą zaletą jest obecność polskojęzycznego animatora dla dzieci. Jego obecność będzie wychwalana i przez dorosłych, i przez małych gości.

Opieka animatora oznacza, że młodzież (zwykle w przedziale wiekowym 4-12 lat) znajduje się pod pieczą profesjonalisty, kreatywnie układającego  im czas. Nie polega to po prostu na włączeniu bajki, ale kompleksowej, często całodziennej organizacji atrakcji i integracji małych gości hotelowych. Zajęcia mogą być bardzo różne.  W programie nie zabraknie zabaw w basenie i na placach zabaw, gier, teatrzyków ani mini dyskotek uwielbianych przez maluchy.

Priorytetem hotelu jest jednak zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. Dzięki temu będziecie mogli zostawić je na jakiś czas i odpocząć bez konieczności ciągłego pilnowania swoich pociech. Przykładowe oferty znaleźć można na coraltravel.pl

A jeśli zwiedzanie?

Wizyty w ciekawych miejscach są integralnym elementem podróży. Na szczęście cała Hiszpania jest takimi punktami wręcz usiana. Gdzie nie spojrzeć, odkrywa się urokliwe i interesujące zakątki. To, co uwielbiają wszystkie dzieci, czyli zoo i akwaria zawsze są w zasięgu krótkiej wycieczki. I to nie byle jakie! Na Minorce możemy pojechać do zoo, które przypomina safari. Zwierzęta ogląda się w nim z bardzo bliskiej odległości – z samochodu. W Barcelonie z kolei odwiedzimy największe Oceanarium w Europie.

Warto wybrać się również, w miarę możliwości, na wycieczki po bardziej interesujących zabytkach. I zdobyć jeden z tysięcy punktów widokowych. Wtedy naprawdę uda się zobaczyć, jak cudowne miejsce wybrało się na urlop.

 

 

admin