Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Turcji

Grecja

Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Turcji

Dwa tygodnie w sercu Turcji będziesz wspominać niezwykle dobrze, bowiem jest ona pełna niesamowitych atrakcji i cudów przyrody. Zwiedzaj i twórz wspomnienia razem, wykonując pamiątkowe zdjęcia i filmy.

Bogactwo zabytkowe Turcji

W tym kraju charakterystyczna jest malownicza architektura. Przede wszystkim warto pojechać do Side, gdzie spotkasz starożytne ruiny rzymskiego Aspendos, pozostałości greckiej świątyni Ateny i Apollina, a także świątyni Dionizosa. W Bodrum koniecznie zwiedź Mauzoleum w Halikarnasie i zamek Świętego Piotra. W Marmaris ciekawym miejscem jest zamek Sulejmana Wspaniałego, który z pewnością przypadnie go gustu fanom serialu „Wspaniałe Stulecie”.

Bajeczne tureckie widoki

Fascynujące lokalizacje są praktycznie wszędzie, m.in. w Kemer, gdzie znajdują się legendarne Bycze Góry, a wokół roztaczają się wspaniałe widoki gajów cytrusowych i lasów piniowych. Będziesz zachwycony też urodziwą przyrodą w Belek, ponieważ znajduje się tam przepiękny wodospad Kursunlu i piaszczyste plaże Riwiery Tureckiej.

Wycieczki fakultatywne

W ofercie jest mnóstwo ciekawych atrakcji, które będziesz mógł zobaczyć. Pamukkale to jedna ze znanych perełek, która imponuje malowniczą przyrodą. Zwiedzisz tam między innymi ruiny starożytnego miasta Hierapolis z amfiteatrem i białe wapienne tarasy. Przy okazji możesz też wstąpić w progi Jerozolimy i na własne oczy zobaczyć słynną Ścianę Płaczu.

Imprezy do białego rana

Jednym z najsłynniejszych miejsc, gdzie można imprezować jest miejscowość Alanya. Dyskoteki i puby stoją przed Tobą otworem przez całą dobę. Na miejscu zaznasz rozrywki i poznasz ciekawych ludzi. Skosztuj też dobrej kuchni tureckiej i lokalnego alkoholu.

Ekskluzywne wakacje w progach hotelu

Wakacje możesz także spędzić bez wychodzenia z ośrodka wypoczynkowego. Każdego dnia przejdź się na gorącą plażę, wyleguj się na leżaku, pływaj w morzu i na basenie. Skorzystaj też z usług hotelowych np. ze SPA i z łaźni tureckiej (hammam) i relaksuj się w luksusowych warunkach, dzięki czemu szybko poczujesz się jak nowo narodzony.

admin