Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Tunezji?

Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Tunezji?

Pracujecie niemal przez cały rok i w czasie letnim macie ochotę wybrać się na przykład do Tunezji? Wysokie temperatury powietrza i duże nasłonecznienie okażą się miłą odmianą dla klimatu panującego w Polsce, gdzie słońca w ciągu roku jest stosunkowo niewiele. Na miejscu będziecie mieć zagwarantowaną pogodę.

Ten wyjątkowy czas, przeznaczony na regenerację sił i naładowanie akumulatorów, na pewno chcielibyście spędzić wyjątkowo, odwiedzić ciekawe miejsca, skorzystać z dostępnych atrakcji i oczywiście – pięknie się opalić. Ponadto możecie przywieźć z podróży kilka drobiazgów na prezenty dla znajomych lub na pamiątkę dla siebie. Wszystkie punkty uda się zrealizować, jeśli dobrze zaplanujecie każdy dzień podczas dwutygodniowego wyjazdu.

Kiedy najlepiej pojechać na wczasy?

Dobrym momentem na wakacje w Tunezji jest maj. Temperatury powietrza i wody są już dość wysokie, ale nie ma jeszcze meczących upałów. We wrześniu pogoda jest podobna. Mimo to należy pamiętać o kremach ochronnych z wysokim filtrem, okularach czy parasolach przeciwsłonecznych. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci, ale nie tylko. Warto o to zadbać, aby Wasze wakacje były bezpieczne i udane.

Coś dla całej rodziny

Podróżując wspólnie, należy wziąć pod uwagę upodobania wszystkich członków rodziny. Inne będą zajęcia dla małych dzieci, inne dla starszych, ale wiele rzeczy możecie robić wspólnie. Rodzice, którzy chcą zapewnić dobrą zabawę dla swoich pociech, ale także sami chętnie skorzystaliby z licznych rozrywek mają wiele opcji do wyboru. Doskonałym rozwiązaniem będą wczasy z animacjami dla dzieci lub pobyt, w ramach którego można skorzystać ze wsparcia opiekunki.

Tunezja jest krajem nastawionym na turystów, dlatego oprócz znanych i zatłoczonych plaż, są miejsca, gdzie można spokojnie wypocząć. Osobom pragnącym ciszy i spokoju polecamy Monastyr – piękne, stare miasto z nowoczesnym portem jachtowym.

Drugim tak wyjątkowym punktem na mapie Tunezji jest Mahdi położone nad samym morzem, z mnóstwem świątyń i meczetów. Miasto uważa się za miejsce święte, to tu spotykają się wierni niemal z całej Tunezji.

Ciekawe miejsca

Dobry plan to podstawa, kiedy czas jest ograniczony. Podczas dwutygodniowego pobytu warto zapoznać się z najciekawszymi zabytkami. Miejscem dobrym do opalania i zażywania morskich kąpieli będą z kolei czyste i bezpieczne plaże w centrum Sousse. Dogodne miejsce położenia plaż, pozwala szybko przemieścić się do restauracji na obiad lub zrobić zakupy.

Tutaj znajduje się również najpiękniejszy port Tunezji, El Kantoui, z masą ptaków oblegających wybrzeże i przybywających tu na noc.

Jeśli chcecie skorzystać z atrakcji wodnych, możecie odwiedzić Aqua Park oraz Hannibal Park. Dzieci będą zachwycone atrakcjami wodnymi, zjeżdżalniami i brodzikami z mnóstwem wodnych zabawek.

Kartagina to wyjątkowe miejsce, gdzie miłośnicy historii i starożytnego teatru poczują klimat dawnej świetności i potęgi Rzymian. Tu właśnie grane były pierwsze przedstawienia, a aktorzy występowali w maskach. Do dzisiaj maska symbolizuje teatr, choć już praktycznie nikt nie zakłada jej podczas występów na scenie.

Muzea

Największym tego typu obiektem wartym uwagi jest muzeum archeologiczne w Bardau. W jego posiadaniu jest dużo zbiorów rzymskich mozaik, kamiennych sarkofagów i rzeźb z kamienia. Zbiory muzeum są tak liczne, że zajmują aż trzy kondygnacje.

Atrakcje dla odważnych

Do takich należą: jazda jeepami po Saharze, wycieczki na wielbłądach z karawaną czy nurkowanie. Sporty ekstremalne zagwarantują mnóstwo niezapomnianych, mocnych wrażeń i na długo pozostaną w pamięci.

Zakupy

W każdej miejscowości w Tunezji znajduje się targ, gdzie dostaniecie sporo ciekawych i oryginalnych przedmiotów. Panie szczególnie zainteresuje biżuteria ze srebra lub złota, bogato zdobione pierścionki, bransolety i łańcuszki. Ciekawym towarem jest też dywanik z charakterystycznymi wzorami oraz różnego rodzaju wyroby garncarskie i odzież. Wszystkie przedmioty są wykonane z naturalnych surowców, m.in. ze skóry wielbłądów czy drewna oliwkowego. Rzeczy są oryginalne i ręcznie zdobione. Mnogość propozycji i piękne wykonanie może zawrócić w głowie niejednej kobiecie.

admin