Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Hiszpanii?

Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Hiszpanii?

Wybierając się na wakacje, macie do wyboru mnóstwo ofert. Czasem nawet nie wiadomo, na którą się zdecydować. W podjęciu decyzji pomoże Wam biuro podróży – poleci najpiękniejsze miejsca na świecie, zarezerwuje hotel i bilety. Jedną z najbardziej popularnych destynacji jest Hiszpania, kraj piękny i niezwykle  bogaty kulturowo.

Dla kogo wczasy na Półwyspie Iberyjskim?

W Hiszpanii można spędzać czas na wiele sposobów. Bez względu na to, czy wolisz spokojne plaże, czy gwarne i rozrywkowe centra miast, z pewnością znajdziesz propozycję dla siebie. Na wakacje na Półwysep Iberyjski przyjeżdżają całe rodziny, pary czy single.

Lubiący aktywny wypoczynek

W Parku Narodowym Cabo del Gato skorzystacie z uroków nurkowania w krystalicznie czystej wodzie. Te podwodne wyprawy znane są w całej Hiszpanii.

Jeśli chcecie skorzystać z surfingu, dobrym miejscem będzie Tarifa, słynie ona z silnych wiatrów, niezbędnych do uprawiania tego ekstremalnego sportu. W pobliżu jest wiele rozległych plaż, gdzie miłośnicy biegania mogą uprawiać tę dyscyplinę nad brzegiem morza.

W Maladze przy promenadzie atrakcją jest siłownia na świeżym powietrzu. Wycieczki piesze, rowerowe czy konne będą aktywną formą spędzenia czasu, a przy okazji zwiedzania okolicy.

Rozrywka

Amatorom rozrywki i mocnych wrażeń, polecamy z kolei wizytę na Costa Brava i Costa del Sol. Ten region kraju oferuje atrakcje dla aktywnych. W Puerto Banus można zabawić się w klubach nocnych i poznać nowych przyjaciół. Niemała atrakcja czeka też na turystów na Freak show, czyli pokazie żonglerów ogniem i występach mimów.

W Sewilli hucznie obchodzony jest co roku Wielki Tydzień – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Niedzieli przez miasto przechodzą procesje, podczas których zakapturzeni członkowie bractw religijnych noszą rzeźby i obrazy przedstawiające Mękę Pańską. Towarzyszą im ubrane na czarno żałobnice i tłumy przyglądających się ludzi.

Natomiast w San Sebastian odbywa się jeden z najważniejszych festiwali filmowych. Samo miasto jest położone nad zatoką, z piękną plażą i dwoma punktami obserwacyjnymi, na które wjeżdża się kolejką.

Można też wybrać się na spływ łodzią w Kanionie Silu. Atrakcja organizowana kilka razy w ciągu dnia podniesie adrenalinę i zapewni mnóstwo niezapomnianych emocji.

Byki z korridy

Chyba każdy słyszał o korridzie, czyli walkach z bykami lub o słynnej gonitwie byków ulicami miasta. To jest dopiero niesamowite widowisko, którego nie można przegapić. Torreadorzy walczący z bykami na arenie ubrani są w wyjątkowo kolorowe i ciekawe stroje oraz czerwone płachty.

Taniec hiszpański

Taniec flamenco jest swoistą wizytówką Hiszpanii. Turyści przyjeżdżający tu w celach poznania tego pięknego kraju, przy okazji chcą zobaczyć tancerzy na żywo. Ten wspaniały spektakl jest warty obejrzenia, przyniesie mnóstwo wrażeń estetycznych. Piękne falbaniaste suknie, kastaniety, kapelusze stanowią nieodłączny element tego dynamicznego tańca. Na miejscu turyści mogą też nabyć nawet cały strój jako pamiątkę z podróży.

Kultura i muzea

Walencja – miasto położone w centrum wschodniego wybrzeża Hiszpanii – tłumnie odwiedzana przez turystów posiada wielką atrakcję, jaką jest Miasto Sztuki i Nauki. Tworzy je kilka futurystycznych budowli, niektóre prezentowane eksponaty można dotykać lub są multimedialne, co uatrakcyjnia całą wystawę.

Słynne obrazy Picassa, Goi, Rembrandta oglądaliście tylko w książkach lub na reprodukcjach? W hiszpańskich muzeach możecie podziwiać te autentyczne. Muzeum Prado, Muzeum Thyssen-Bornemisza i Muzeum Królowej Zofii to trzy najważniejsze obiekty w Madrycie, należące do tzw. Trójkąta Sztuki. Obiekty posiadają ponad 20 000 eksponatów i dlatego ich powierzchnia jest duża. Zawsze warto zarezerwować sporo czasu na zwiedzanie. Oprócz hiszpańskich malarzy, w zbiorach przechowywane są dzieła  twórców z wielu innych krajów.

Można więc zatrzymać się w Madrycie, aby odwiedzić te interesujące miejsca. Stolica kraju posiada jeszcze wiele innych obiektów muzealnych, czasami trudno zdecydować, które z nich odwiedzić, zwłaszcza że to tylko dwa tygodnie wakacji.

admin