Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Bułgarii

Co robić na dwutygodniowych wakacjach w Bułgarii

Do Bułgarii co roku przyjeżdża tysiące turystów. Ten kraj jest tak pełen malowniczych lasów i plaż, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Dwa tygodnie urlopu wystarczą, abyś zobaczył wszystko, co jest warte uwagi.

Bułgarskie zabytki

Zwiedzanie zabytków to jedna z rzeczy, którą musisz zrobić na dwutygodniowych wakacjach. Do perełek architektonicznych, wartych poznania należy m.in. okazała starówka w Nessebar. W mieście znajdują się ruiny bazyliki z V wieku, pozostałości starożytnych budowli, kamienno-drewniana zabudowa i aż 41 zabytkowych cerkwi. A może chciałbyś w tym miejscu poznać uroki nocnego życia bułgarskiego? Czekają na Ciebie kluby, puby i dyskoteki. Poznasz tam przede wszystkim nowych ludzi oraz spróbujesz bułgarskich smaków, jakich nie zaznasz nigdzie w Polsce.

Egzotyczna przyroda Bułgarii

Wczasy w Bułgarii nie obejdą się też bez odkrywania świata fauny i flory. Na przykład zachwyci Cię Dolina Róż pełna pachnących pól róż ciągnących się aż po horyzont. Warto też przejść się do Muzeum Róż, gdzie dowiesz ciekawych informacji o zbieraniu kwiatów i wytwarzaniu olejków eterycznych.

Zwiedzanie Bułgarii z przewodnikiem

Koniecznie zapisz się na wycieczki fakultatywne. Czekają na Ciebie między innymi rejs statkiem po Czarnym Morzu, wyprawa jeepami po Parku Narodowym Złote Piaski czy po górach Stara Płanina, a także odwiedziny w imponującej wiosce z dala od cywilizacji, gdzie obejrzysz np. muzyczny pokaz folklorystyczny.

Bogata kultura Bułgarii

Na terenie kurortu warto pochodzić po sklepach i bazarach. Koniecznie poszukaj  pamiątek dla siebie i najbliższych. Ten kraj zachwyca unikalną ceramiką, miedzianymi naczyniami czy wyrobami ze skóry.

Leniuchowanie na złocistych piaskach

Bułgaria jest pełna piaszczystych terenów, więc to świetna okazja, by spędzić czas na plaży. Jednak nie musisz za daleko jeździć, możesz wylegiwać się na leżaku nawet w pobliżu luksusowych hoteli. Uprawiaj tam sport, nurkuj i pływaj do woli w ciepłych wodach.

admin