Najciekawsze atrakcje dla singli w Hiszpanii

uliczka w Hiszpani

Najciekawsze atrakcje dla singli w Hiszpanii

Wakacje w pojedynkę wybiera coraz więcej osób, które nie lubią kompromisów w momencie planowania wymarzonej wycieczki. Na ciekawe oferty dla singli można liczyć w wielu popularnych destylacjach, również w Hiszpanii, tamtejsze hotele przygotowały sporo interesujących opcji dla samotnych.

Oferty specjalnie dla singli

Ośrodki turystyczne na całym świecie, również w Hiszpanii, starają się dopasowywać do bieżących potrzeb swoich gości. Dlatego w wielu hotelach można liczyć na ciekawe atrakcje dla osób podróżujących w pojedynkę, dzięki którym ich pobyt będzie znacznie bardziej udany. Wybierając ofertę wycieczki do Hiszpanii warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi dostępne na miejscu. Mogą to być animacje czasu wolnego, bogata infrastruktura sportowa, czy bliskość nocnych klubów, Aqua parku oraz parków rozrywki.

Animacje czasu wolnego

W coraz większej ilości hoteli w Hiszpanii, głównie w Costa Brava i w obrębie Barcelony, (Zobacz ceny hoteli) dostępne są animacje prowadzone w języku polskim. Ośrodki turystyczne na sezon zatrudniają animatorów, którzy zawodowo zajmują się wymyślaniem stymulujących aktywności dla osób dorosłych oraz dzieci. Wzięcie udziału w animacjach często jest darmowe, pozwala też zapoznać się z pozostałymi gośćmi hotelu i spędzić miło czas w ich gronie. Zajęcia planowane są z tygodniowym wyprzedzeniem, dzięki czemu łatwiej wybrać animacje, które najbardziej przypadną nam do gustu. Do popularniejszych zajęć należą gry w piłkę w basenie lub na plaży, kalambury, czy poszukiwanie skarbów. Niektóre z zabaw mogą wymagać wcześniejszego zapisu.

Sport to zdrowie

Kiedy już w trakcie animacji nawiążemy nowe przyjaźnie, możemy skutecznie umilić pobyt w hotelu korzystając z licznych atrakcji sportowych dostępnych na miejscu. W zależności od placówki mogą to być boiska do piłki, korty tenisowe, baseny i zjeżdżalnie, czy nawet pola golfowe i jeździeckie. Hiszpańskie kurorty również oferują wiele sportowych wrażeń, możemy tam wybrać się na siłownię, do aqua parku, pograć w kręgle czy w bilard. W sezonie letnim bez problemu znajdziemy też nowoczesny lunapark, pełen atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również osób dorosłych.

Wycieczki fakultatywne

plażaWakacje singla w Hiszpanii nie mogą ograniczać się do wylegiwania na plaży i korzystania z hotelowych atrakcji, warto również korzystać z wycieczek fakultatywnych, przybliżających nam najciekawsze atrakcje w okolicy. Podróżni odwiedzający Katalonię muszą przede wszystkim wybrać się do Barcelony, stolicy regionu. Ta wspaniała metropolia zachwyca pięknem architektury, można tam bowiem podziwiać projekty wybitnego architekta, Antoniego Gaudi. Jego dziełem sztandarowym jest (dotychczas nieukończona) katedra Sagrada Familia. Tworząc jej projekt Gaudi inspirował się sztuką katalońską oraz gotycką, dzieło jest też zapowiedzią nowego stylu – architektury organicznej. Z innych projektów Gaudiego warto zobaczyć m.in. kamienicę Casa Milla, czy elementy dekoracyjne w Parku Guell. Na obrzeżach Barcelony mieści się Opactwo Montserrat, zespół klasztory polecany nie tylko osobom religijnym. Opactwo usytuowane jest na szczycie góry, na którą turyści wjeżdżają kolejką, po drodze podziwiając piękne widoki na cała okolicę. Będąc w Katalonii warto zawitać też do Figures, niewielkiego miasta, w którym urodził się Salvador Dali. To właśnie tam mieści się ekscentryczne muzeum Daliego, którego twórcą był sam zainteresowany.

Po zapadnięciu zmroku

Ze względu na wysokie temperatury latem, prawdziwe życie hiszpańskich kurortów zaczyna się po zapadnięciu zmroku. Jest to prawdziwa gratka dla singli, wówczas otwierają się restauracje serwujące największe specjały kuchni lokalnej, które warto chociaż raz odwiedzić w trakcie turnusu. Poza tym wieczorem można wybrać się do jednego z wielu barów serwujących wyśmienite trunki. Często w takich miejscach organizowane są konkursy karaoke czy występy muzyków na żywo. W hiszpańskich kurortach nie brakuje także atrakcji dla miłośników całonocnej zabawy. Funkcjonują tam kluby nocne otwarte do samego rana, w których można poszaleć na parkiecie i poznać nowych ludzi.

admin