Jak spędzić wakacje w Bułgarii poza sezonem?

Jak spędzić wakacje w Bułgarii poza sezonem?

Bułgaria to przyjemny bałkański kraj z dostępem do ciepłego morza, z piaszczystymi plażami i ciekawymi miejscami. Jest bardzo często wybieranym kierunkiem jako miejsce urlopowe polskich turystów. Zachwyca gościnnością i urokliwymi zabytkami.

Do jakich miejsc w Bułgarii warto się wybrać podczas przerwy sezonowej?

Wybrzeże Bułgarii oraz głąb kraju imponuje swą roślinnością, górami oraz ciekawymi miastami. Nadmorskie miejscowości oferują wiele atrakcji. Do najpopularniejszych kurortów należą Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Miejscowości wypoczynkowe słyną z imprezowego klimatu (ze względu na olbrzymią liczbę klubów), możliwości uprawiania sportów wodnych (surfing, żegluga) oraz długich, bajecznych plaż.

Nad Morzem Czarnym, w miejscowości Bałczik znajduje się drugi pod względem wielkości ogród botaniczny w Europie. Na terenie ogrodu zlokalizowany jest pałac rumuńskiej królowej Marii. Budowla została zaprojektowana przez włoskich architektów. Pałac otoczony jest zróżnicowaną roślinnością. Liczne gatunki krzewów, kwiatów i drzew oraz piękny wodospad pozytywnie wpływają na czarujący klimat miejsca. Obiekt wygląda bajecznie wiosną oraz jesienią, kiedy rośliny oddają różnokolorowe barwy, zdobiąc posiadłość królowej.

Bułgarskie góry dla każdego!

Bułgaria obfituje we wspaniałe góry. Najwyższe położone są na Półwyspie Bałkańskim Góry Riła. Ich najwyższy szczyt Musała mierzy 2925 m n. p. m. Góry w swoim posiadaniu mają wiele jezior polodowcowych oraz górskich potoków. To doskonałe miejsce na górską wyprawę dla każdego. Do jednych z ciekawszych pasm należą Góry Błękitne, które charakteryzuje błękitno-turkusowo-szary kolor. Na szczyt można dostać się za pomocą wyciągu krzesełkowego. Ze szczytu rozpościerają się cudowne widoki na górską panoramę.

Najpiękniejsza i najstarsza miejscowość w Bułgarii to Nessebar. Miasteczko znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO położone jest na skalistej wysepce połączonej z lądem groblą. Starówka składa się z klimatycznych wąskich i krętych uliczek otoczonych straganami. W mieście zlokalizowane są liczne stare cerkwie (św. Jana Chrzciciela, św. Apostołów oraz zabytkowa XII-wieczna Cerkiew Jezusa Pantokratora). Nessebar zdobią zabytkowe bramy starego miasta, ruiny fortyfikacji oraz charakterystyczny, drewniany wiatrak.

Czy poza sezonem można spodziewać się tłumów? Bułgaria należy do  najchętniej odwiedzanych krajów. W sezonie letnim plaże są przepełnione, do zabytków prowadzą długie kolejki, w tawernach i kawiarniach brakuje miejsc. Wraz z końcem lata ludzi ubywa, dlatego właśnie wtedy warto wybrać się na wymarzony urlop. Nawet w październiku pogoda jest przyjemna, doskonała do wypoczynku. By uniknąć tłumów turystów, warto wybrać się do Bułgarii wiosną. Wiosenna temperatura umożliwi wylegiwanie się na plaży, zwiedzanie zabytków oraz spacer po górach. W tym pięknym państwie można również spędzić ferie zimowe w górach. Aktywny wypoczynek na nartach i snowboardzie niesie ze sobą wiele plusów. Przede wszystkim ceny są o wiele niższe niż w Polsce, a przepiękne zimowe widoki uatrakcyjniają trasę.

admin