Hiszpania – wspaniałe zabytki pięknych miast

Hiszpania – wspaniałe zabytki pięknych miast

Od bardzo dawna fascynuje Cię Hiszpania. Marzysz o tym, by wylegiwać się na skąpanych w słońcu plażach Puerto de la Cruz? O tym sławnym miejscu na Teneryfie wiesz już niemalże wszystko. Nadszedł zatem idealny czas na to, by to wszystko po prostu zobaczyć i poczuć atmosferę tego państwa.

Naprawdę warto, ponieważ Hiszpania jest niepowtarzalna.Ten duży kraj położony w Zachodniej Europie z ciepłym klimatem i wspaniałą śródziemnomorską roślinnością, poza przepięknymi plażami może poszczycić się także bardzo ciekawym folklorem i imponująca liczbą zabytków. Znana głównie z corridy, najlepszych klubów piłkarskich i flamenco, ma jednak dużo więcej do zaoferowania.To z tych powodów jest jednym z najchętniej wybieranych na wakacje krajów europejskich.

HiszpaniaNa turystów udających się do tego pięknego kraju czekają naprawdę zróżnicowane atrakcje. To oczywiście nie tylko przepiękne plaże i ekskluzywne kurorty, ale też wspaniałe zabytki architektoniczne. Koniecznie powinno się zwiedzić Toledo i znajdujące się tutaj liczne zabytki . Te kościoły, meczety i synagogi robią na zwiedzających niesamowite wrażenie. Na szczególną uwagę zasługuje także Segowia,słynąca ze wspaniałego, rzymskiego akweduktu. Znajdziemy tu wiele świetnie zachowanych do dziś budowli romańskich, a także gotycką katedrę. Po zwiedzaniu zabytków doskonałą odmianą powinna być wyprawa do Asturii. Przechadzka tym zachwycającym wybrzeżem z pewnością dostarczy Ci nie lada wrażeń. To miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.

Hiszpania to również miasta, które koniecznie należy zobaczyć. Na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się tętniąca życiem praktycznie przez całą dobę, pełna gwaru Barcelona. To miasto to także piękne zabytki starówki, które warto odwiedzić. Będąc w Hiszpanii grzechem byłoby nie odwiedzić także Madrytu, które jest jednym z najciekawszych miast tego państwa. To tutaj zobaczysz eleganckie pałace leżące w sąsiedztwie licznych uliczek i zaułków, oraz ogromnej liczby knajpek i sklepów.

To, co mamy okazję tutaj przeżyć to wrażenia, których nie zapomnimy do końca życia. Corridy raczej nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać, bo sława tego widowiska niesie się na cały świat. Mająca tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników corrida jest jednak niemałym kąskiem dla spragnionych niecodziennych wrażeń turystów.

Będąc w Hiszpanii mamy szansę zobaczyć także bieg byków. To niecodzienne wydarzenie dla turystów, którzy chętnie biegną za bykami wypuszczonymi na wąskie i kręte uliczki – wrażenia naprawdę są ogromne.

Mówiąc o zwyczajach Hiszpanii nie sposób nie wspomnieć o bardzo ważnym dla Hiszpanów święcie, jakim jest – La Tomatina, czyli Święto Pomidora. By zapewnić sobie możliwość udziału w tym jakże charakterystycznym święcie, do miasteczka Bunol ściągają rokrocznie prawdziwe tłumy turystów spragnionych niecodziennych przeżyć. Bitwę na pomidory toczy się z miejscową ludnością. Oczywiście, regulują ją pewne zasady. Przede wszystkim używać wolno jedynie pomidorów uprzednio zgniecionych w ręku, w żadnym razie nie można tego robić całymi okazami. Taka bitwa trwa godzinę, ale jest niesamowicie śmieszną i dobrą zabawą.

Hiszpanie, Hiszpanie, cóż by można o nich napisać? Z pewnością to, ze są to ludzie niezwykle wyluzowani, zachowują się zazwyczaj głośno i działają spontanicznie. Jest to widoczne głównie na ulicach, kiedy to mężczyźni bez żadnego skrępowania komentują urodę mijanych kobiet. Dziwne, szczególnie dla turystów którzy są tu pierwszy raz jest to, że w restauracjach leżą czasem sterty chusteczek, czy innych śmieci. Hiszpanie jednak mają własną teorię dla tego nieporządku. Po prostu lokal, który serwuje dobre jedzenie ma mnóstwo klientów i pracujący tu ludzie nie są w stanie po wszystkich tak szybko posprzątać? Dziwne? Dla nas z pewnością tak, ale u nich jest to przede wszystkim wyznacznik popularności lokalu. Po głębszym zastanowieniu jednak można im przyznać racje.

Typowe dania Hiszpanii? To znane i u nas tortilla i paella.

admin