Hiszpania – tę atmosferę zapamiętasz na zawsze

Hiszpania – tę atmosferę zapamiętasz na zawsze

Znana przede wszystkim z cooridy Hiszpania to doskonały kierunek wakacyjnych wypraw. Jak w skrócie można ją opisać? Po prostu – piaszczyste plaże, wspaniała architektura i miasta, które tętnią życiem przez całą dobę. Jeśli dodamy do tego cudowną, słoneczną pogodę, to mamy najwłaściwszy obraz tego, co tam można przeżyć.

HiszpaniaPołożona na południowym zachodzie kontynentu europejskiego Hiszpania, zajmująca większą część Półwyspu Iberyjskiego i dodatkowo dwa archipelagi ( w tym popularne u nas Wyspy Kanaryjskie I Baleary) Hiszpania nie może pozostawać miejscem obojętnym dla turysty. Ten górzysto – wyżynny kraj ze śródziemnomorską roślinnością i ciepłym klimatem, bardzo ciekawym folklorem i wieloma zabytkami sprawia, ze rokrocznie przybywają tu prawdziwe tłumy.To także wiele tradycji nie wyłącznie takich jak corrida. Będąc w Hiszpanii mamy szansę zobaczyć bieg byków. To niecodzienne wydarzenie dla turystów, którzy chętnie biegną za bykami wypuszczonymi na wąskie uliczki – wrażenia naprawdę są niecodzienne.

Kolejnym jest Święto Pomidora – La Tomatina. Rokrocznie do miasteczka Bunol ściągają prawdziwe tłumy tylko po to, by stoczyć z miejscowymi największą na świecie bitwę na pomidory. Trwa ona godzinę, a używać można tylko pomidorów zgniecionych uprzednio w ręku. Uczestnictwo w Święcie Pomidora to niecodzienne doświadczenie, które już chyba na zawsze zostanie w pamięci.
Mówiąc o Hiszpanii nie sposób nie wspomnieć o jej zabytkach. Jest ich tutaj naprawdę dużo, ale nie sposób nie zwiedzić najsłynniejszego zabytku Hiszpanii jakim jest Alhambra, Bazyliki Sagrada Familia, czy Wielkiego Meczetu w Kordobie. Warte obejrzenia z pewnością są także Katedra w Santiago de Compostela, oraz Katedra w Burgos. Te miejsca to absolutne minimum tego, co koniecznie musimy zobaczyć, aby potem nie żałować straconej szansy.

Hiszpanie są bardzo wyluzowani i naturalni, zachowują się głośno i spontanicznie. Na ulicach zdarza się często, że mężczyźni głośno komentują urodę kobiet, jednak zawsze są to tylko pozytywne komentarze. Turystów dziwi czasem fakt, że w restauracjach można znaleźć mnóstwo śmieci na podłodze czy stoliku . Tam jednak jest to wyznacznikiem popularności danego lokalu. Zasada jest bowiem prosta: skoro tak się dzieje to znaczy, że lokal ma dużo klientów i serwuje doskonałą kuchnię. Śmiało więc można się tam stołować. Wspomnijmy jeszcze, co warto w Hiszpanii skosztować. Na pewno będą znane u nas to Tortilla i Paella, oraz Jamon Iberico czyli szynka przygotowana ze specjalnej odmiany świń.

admin