Dominikana – egzotyczna wyspa marzeń

Dominikana – egzotyczna wyspa marzeń

Zastanawiasz się, który wakacyjny kierunek obrać, by wypocząć w pięknym, egzotycznym miejscu? Chciałbyś zetknąć się z zupełne inną kulturą, zwyczajami, poznać inna religię? Jeśli można Ci cokolwiek podpowiedzieć, to pełnię zadowolenia z pewnością zagwarantuje Ci Dominikana. Podzielona na dwie części: wschodnią – Republikę Dominikany, oraz zachodnią – Republikę Haiti – jest urzeczywistnieniem marzeń o komfortowym, egzotycznym wypoczynku. Dlaczego? Z wielu powodów, które za chwilę poznasz.

Przede wszystkim jest to przepiękna, urzekająca wyspa pochodzenia wulkanicznego. Może nawet nie spotkałeś się dotąd ze stwierdzeniem, że jest określana mianem Perły Karaibów i w tym nie ma absolutnie żadnej przesady. Warto podkreślić, że jest też jednym z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach. Wakacje na Dominikanie to raj dla spragnionych słońca i krajobraz pełen niekończących się gajów palmowych. Ta górzysta wyspa położona na Morzu Karaibskim, w klimacie, w którym lato w zasadzie trwa przez okrągły rok, kusi zarówno piaszczystymi, śnieżnobiałymi, rozległymi plażami otoczonymi plamami kokosowymi, jak i górskimi, przepięknymi wzniesieniami. Zachwycają jednak nie tylko pejzaże. Turystów urzeka także bogactwo flory i fauny, jakie tutaj występuje. Można tu spotkać dziewiczą roślinność, jak również i niezwykle barwne, także unikalne ptactwo. Papugi, flamingi i krokodyle – to wszystko masz na wyciągnięcie ręki. To właśnie tutaj masz możliwość zobaczyć dla nas niecodzienne sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao .

DominikanaUrzekają też niezwykłe, malownicze, karaibskie wioski, w których można zobaczyć drewniane, niebieskie bądź różowe domki – one także tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Wakacje na Dominikanie to nie tylko gwarancja doskonałej pogody, wypoczynku na przepięknych, egzotycznych plażach pod palmami, ale także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i górskich wypraw. Swój raj na ziemi znajda więc tutaj nie tylko miłośnicy plażowania, ale też Ci, którzy lubią dalekie wędrówki po przepięknych wzgórzach.

Pobyt tutaj to także możliwość zetknięcia się nie tylko z niecodziennymi krajobrazami, ale też z bardzo ciekawymi mieszkańcami. To kraj, w którym mężczyźni mają dużo więcej do powiedzenia niż kobiety. Szybko to zauważymy, choćby w restauracjach. Tutaj to mężczyzna jest obsługiwany zawsze jako pierwszy, z nim prowadzi się rozmowy, a obecność kobiety czasami wydaje się być niezauważona. Można pokusić się o stwierdzenie, że Dominikana to kraj macho – Dominikańczycy często mają zarówno żonę, jak i kilka kochanek. Cóż, to taki gorący, latynoamerykański temperament. Warto podkreślić, że Dominikańczycy dbają o swoich turystów i robią naprawdę wszystko, byśmy czuli się u nich bezpiecznie.

Dominikana to oprócz rajskich wysp także wiele ciekawych zabytków. To wspaniałe obiekty architektury, miejsca kultu religijnego, czy ważne miejsca historyczne. Warto odwiedzić dom Krzysztofa kolumba – Alcazar de Colon, Basilica Catedral Nuestra Senora de la Altagracia też z pewnością zrobi na Tobie niemałe wrażenie . Do tej listy niewątpliwie możesz dodać Monumento a los Heroes de la Restauracion – jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków Santiago. Imponujący Catedral San Pedro Apostol, oraz równie ciekawy Catedral San Felipe tez powinieneś odwiedzić. Oczywiście, te miejsca to jedynie niewielki zalążek tego, co można tam zobaczyć. Takich miejsc Dominikana kryje w sobie dużo więcej.

Na zabytkach oczywiście nie skończymy, bo należy jeszcze wspomnieć o kuchni na Dominikanie. Znajdziemy w niej wpływy zarówno europejskie, jak i afrykańskie, a taka mieszanka nie może nie być smaczna. Życie kulinarne na Dominikanie w dużej mierze toczy się na ulicach, gdzie dostaniemy mnóstwo smażonych potraw. Dla równowagi znajdziemy też wiele straganów z owocami. Nie należy rezygnować też ze specjałów kuchni lokalnej, ponieważ są to zupełnie inne od naszych, ale bardzo pyszne dania. Najpopularniejsze dominikańskie dania? La bandera Domincana, czyli danie ryżu, fasoli, drobiu lub innego mięsa, podawana z platanami, awokado, sałatą i juką.

admin