Czego unikać na romantycznym urlopie w Egipcie?

Sfinks Egipt

Czego unikać na romantycznym urlopie w Egipcie?

Każda romantyczna okazja jest dobrym pretekstem do podróży. Jedną z popularnych destynacji wybieranych na wczasy we dwoje jest Egipt. Kusi nas błękitnym morzem, słońcem i atrakcjami, których na pewno nie uświadczy się w Polsce. Jest on jednak bardzo tłoczny i trudno tam o najbardziej romantyczną rzecz na świecie: intymność. Jeśli jej pragniecie, warto wiedzieć, czego unikać w państwie faraonów. I jak najlepiej podróżować.

Ucieczka z kurortów

Na szczęście w Egipcie, jak również w innych turystycznych państwach, obok wielkich i popularnych kurortów znajdziemy mniejsze, turystyczne miejscowości. Może warto odpuścić atrakcje Hurghady i wybrać właśnie takie miejsce?

W kameralnym wydaniu łatwiej znajdziecie przestrzeń dla dwojga, by celebrować wspólne chwile.

Mniej skomercjalizowane niebo nad pustynią

Wielu podróżników marzy o wycieczce na pustynię i spędzeniu nocy pod jej niebem. Problem w tym, że romantyzm nieco psuje wysokie skomercjalizowanie takich wypadów. Dlatego po zobaczeniu wioski odejdźmy od niej nawet na kilka kroków. Tak, by mieć ją w zasięgu wzroku, ale by gwar ogniska rozpalonego dla gości z Północy dobiegał nas z daleka. W ten sposób będziemy mogli patrzeć w bezkres pustyni tylko we dwoje.

A może odpuścić pustynię przy swoim kurorcie i wybrać się w okolice oazy Fajum lub na kilkudniową wycieczkę? Wtedy dopiero będziemy w stanie zobaczyć prawdziwy majestat suchych i wyludnionych terenów.

Woda, w której jest mniej ludzi

Nie oszukujmy się: w kurortach na całym świecie (również w Egipcie) nie uświadczymy intymności na plaży. Omińcie zatem plaże za dnia lub potraktujcie je jako element turystycznego folkloru. Na basen wybierzcie się dopiero wieczorem, przed jego zamknięciem. Wtedy większość ludzi zaczyna już długie biesiady. Niekiedy odbywają się one niestety przy basenach, jednak opcje all inclusive wymagają ciągłego chodzenia do miejsca, gdzie można poczęstować się piciem i jedzeniem. To naprawdę daje sporo luzu i możliwości pływania  w świetle księżyca.

Jeśli macie wystarczająco duży budżet, dlaczego by nie uciec z lądu? Wypożyczenie małego jachtu lub łodzi motorowej nie jest nierealnym pomysłem. Wówczas, nawet gdy nie odpływa się daleko od brzegu,  opalanie i pocałunki dzielą dziesiątki metrów od wścibskich spojrzeń innych wczasowiczów.

Zabytki, ale jakie?

Świątynia Abu SimbelW najbardziej znanych miejscach Egiptu trudno doświadczyć kameralnej atmosfery. Na Sfinksa rzuca się okiem w tym samym czasie, co setki innych podróżników. Warto jednak wiedzieć, że to państwo szczyci się największą liczbą zabytków na kilometr kwadratowy na całym świecie. Można zatem odkryć w nim rzeczy, które uda się zobaczyć w otoczeniu niewielkiej liczby turystów.

Nie planujecie powrotu do Egiptu? Podczas jednorazowego pobytu koniecznie zobaczcie piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, jednak nie róbcie z tego gwoździa programu. W tym państwie naprawdę fascynujące są tajemnice do rozwiązywania i historia, której niemal można dotknąć. Tego rodzaju doświadczenie pozwoli Wam przeżyć coś wyjątkowego, co zostanie tylko dla w Waszej pamięci.

admin