Co warto przywieźć z wakacji w Turcji?

Pamiątki z Turcji

Co warto przywieźć z wakacji w Turcji?

Turcja to niezwykle kolorowy, atrakcyjny dla turystów kraj, dlatego wiele osób wybiera właśnie to miejsce aby przyjemnie spędzić swój urlop. Jednym z symboli tego państwa są ogromne, orientalne bazary, na których można znaleźć właściwie wszystko, co kojarzy się z Turcją. Różnorodność pamiątek jest tutaj kolosalna, dlatego tak trudno zdecydować się na konkretny wybór. Co w takim razie kupić na wakacjach w Turcji?

Mydełka

mydełko w kształcie serca

Tureckie kosmetyki są bardzo popularne na całym świecie. Kraj słynie głównie z mydeł na bazie oliwy o wspaniałych właściwościach. Będąc w Turcji warto zakupić kilka mydełek, by po powrocie móc podarować je najbliższym lub z przyjemnością używać podczas kąpieli. Mydła pochodzące z turcji są naprawdę wysokiej jakości i z pewnością nie znajdziemy takich w polskich sklepach.

Przyprawy

Turcja to kraj pełen aromatycznych przypraw, dlatego ich wybór jest tutaj naprawdę ogromny. Warto wybrać kilka ulubionych i porównać ich smak do tych, które na co dzień możemy dostać w sklepach. Dania przygotowane przy użyciu orientalnych przypraw zyskają głębie smaku i aromatu. Na tureckich bazarach możemy dostać właściwie każdą ulubioną przyprawę, a ich ceny są zaskakująco niskie.

Ceramika

Oryginalne, ręcznie malowane naczynia będą wspaniałą pamiątką na długie lata. Popijając herbatę (którą także warto przywieźć z Turcji) w filiżance z orientalnym zdobieniem można przenieść się w czasie do wspomnień podróży po niesamowitej Turcji. Piękno ceramiki, którą warto kupić na tutejszych bazarach tkwi w inspiracji starożytnym Iznikiem.

Tekstylia

Tureckie bazary obfitują w tkaniny, które różnorodnością kolorów i wzorów robią ogromne wrażenie na turystach. Osoby, które chcą wrócić z Turcji z pięknym, wzorzystym szalem, czy obrusem na pewno znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie. Tekstylia zakupione w Turcji będą idealnym pomysłem na prezent. Stoiska z tkaninami zachwycają bogactwem barw i niepowtarzalnym klimatem, dlatego warto je odwiedzić.

 

admin